AMVIS – granty na podporu vědeckotechnické spolupráce s USA

AMVIS – nová výzva

Pozor změna – granty na 5 let

Výzva k podávání žádostí o podporu česko-americké vědeckotechnické spolupráce

Bližší informace a formuláře na www.amvis.cz

Kontakt:
AMVIS, o. p. s.
Senovážné nám. 24
116 47 Praha 1

e-mail: @email
tel.: 234 621 222 nebo 441
fax: 234 621 552

Česko-americká spolupráce v rámci mezivládní dohody o VTS mezi ČR A USA

Americké vědecké informační středisko, o. p. s., je na základě dohody s MŠMT ČR pověřeno shromažďováním žádostí o podporu bilaterální spolupráce, zabezpečováním jejich hodnocení a vypracováváním podkladů pro jednání Společné rady Dohody. Na základě posudků jednotlivých návrhů doporučí Společná rada projekty pro projednání v rámci veřejné soutěže vyhlašované každoročně MŠMT ČR pod názvem „Programy mezinárodní spolupráce“.
TYPY AKTIVIT
Společný výzkumný projekt (maximálně v délce 5 let) vypracovává český řešitel společně se svým americkým partnerem.
Společné vědecké konference, semináře, kurzy a workshopy se mohou konat v ČR nebo USA. Akce musí být přesně vymezené s účastí maximálně 10 vědců z každé strany. Jejich běžná doba trvání je 3–5 dní a mohou zahrnovat související návštěvy vědeckých pracovišť. Vědci z jiných zemí se mohou těchto akcí zúčastnit na své vlastní náklady, na základě pozvání organizátorů akce.
Každá strana bude krýt základní výdaje na činnosti probíhající na vlastním území.
Postup při předkládání návrhů – www.amvis.cz/postup.htm
Rozsah spolupráce v rámci Dohody o VTS mezi ČR a USA zahrnuje všechny oblasti vědy a techniky:

• přírodní vědy a matematika
  • technické vědy
  • zdravotnictví a lékařské vědy
  • energetika
  • zemědělství
  • ochrany životního prostředí
  • standardizace
  • využívání přírodních zdrojů
  • doprava
  • vědní politika

Finanční prostředky pro mezinárodní spolupráci slouží pouze k doplnění zdrojů, které již obě strany mají, a jsou určeny pro podporu vzájemné spolupráce. Program KONTAKT poskytuje českému řešiteli prostředky na podporu české části výzkumu (US strana hradí své náklady z vlastních zdrojů).
O finanční podporu se mohou ucházet všechny české výzkumné instituce, jak univerzitní a akademické, tak i rezortní a soukromé.
Do programu KONTAKT budou doporučeny pouze projekty s ukončeným hodnotícím řízením a schválené Společnou radou pro vědeckotechnickou spolupráci mezi ČR a USA
Důležité upozornění:
Návrhy projektů vědecké spolupráce mezi ČR a USA je nutno současně přihlásit do
„Veřejné soutěže v programu KONTAKT“

Veřejnou soutěž vyhlašuje MŠMT ČR obvykle v květnu. Bližší informace získáte na internetových stránkách Odboru pro mezinárodní spolupráci ve výzkumu a vývoji MŠMT ČR.
Uzávěrka přijímání návrhů je 31. května 2006.
K souhlasu kolegia (spoluúčast fakulty), podpisu děkana je nutno přihlášku odevzdat do 15. 5. 2006.

Vytvořeno: 2. 3. 2006 / Upraveno: 5. 2. 2019 / Mgr. Gabriela Hlaváčová