Česko-japonská spolupráce

SPOLEČNÉ PROJEKTY MEZI VĚDECKÝMI PRACOVIŠTI V ČR A V JAPONSKU

V rámci Memoranda o spolupráci mezi Akademií věd ČR a Japan Society for the Promotion of Science z února 2006 je možno předkládat návrhy společných projektů mezi vědeckými pracovišti v ČR (AV ČR, vysoké školy i jiná výzkumná pracoviště) a vědeckými pracovišti v Japonsku, která spadají do kompetence japonského ministerstva školství, kultury vědy a technologií (MEXT).

Bližší podmínky:

1. Projekty se podávají na dvouleté období, a to v ČR Zahraničnímu odboru AV ČR a JSPS v Japonsku. Každý rok budou vybrány maximálně 2 projekty!!!
  2. Hlavní řešitel musí mít plný pracovní úvazek ve výzkumné instituci ve své zemi.
  3. Eventuální řešitelé ze třetích zemí si musejí veškeré náklady hradit.
  4. Náklady na zdravotní péči řešitelů projektů v druhé zemi v případě náhlého onemocnění nebo úrazu vědce nejsou hrazeny přijímající stranou.
  5. Návrh projektu podaný pouze jednou stranou nebude akceptován.

TERMÍNY:

červen – výzva k podávání návrhů projektů
31. srpna – uzávěrka podávání návrhů projektů
polovina září – výměna seznamu projektů mezi oběma stranami
listopad – výměna výsledků výběru projektů
konec listopadu – společné rozhodnutí obou stran o výběru projektů
duben – zahájení projektů

FINANČNÍ PODMÍNKY:

Česká strana bude
hradit následující výdaje:

Českým řešitelům:

• zpáteční letenku do Japonska
  • spotřební materiál a další věcné výdaje

Japonským řešitelům:

• stravné v České republice
  • ubytování a vnitrostátní dopravu spojenou s řešením projektu

Japonská strana (JSPS) poskytne každoročně 2,500 000 jenů na každý projekt k pokrytí těchto nákladů:

Japonským řešitelům:

• zpáteční letenku do České republiky
  • spotřební materiál a další věcné výdaje

Českým řešitelům:

• stravné a částku na úhradu ubytování v Japonsku
  • vnitrostátní dopravu spojenou s řešením projektu

UPOZORNĚNÍ: Český žadatel vyplní formulář „Přihláška společného projektu s JSPS“ a odešle ji do požadovaného termínu v jednom vyhotovení elektronicky na e-mailovou adresu: @email, druhé vyhotovení s vlastnoručním podpisem zašle poštou na adresu:
Zahraniční odbor AV ČR
Národní 3
117 20 Praha 1.

Vzhledem k tomu, že finanční prostředky na oběma stranami schválené projekty, které podle Memoranda hradí česká strana, budou poskytovány z programu MŠMT ČR „KONTAKT“, je nutno projekt současně přihlásit do veřejné soutěže MŠMT ČR.
Soutěž bývá vyhlašována v červnu, proto je nutné sledovat web stránku MŠMT ČR, kde budou bližší informace, včetně data uzávěrky soutěže.

Dotazy a připomínky adresujte na Zahraniční odbor AV ČR, dr. Dvořák, e-mail: @email, telefon: 221 403 417.

Vytvořeno: 1. 7. 2008 / Upraveno: 17. 12. 2018 / Administrátor 2. LF UK