Česko-německé výzkumné projekty v rámci PPP programu DAAD

Zahraniční odbor SSČ AV ČR na základě dohody mezi Akademií věd ČR a Deutscher Akademischer Astauschdienst (DAAD SRN)

v y h l a š u j e

Program podpory společných projektů (PPP Program) na léta 2005–2006

Cílem programu je další prohloubení spolupráce mezi ČR a SRN a rozšíření nabídky možností pro mladé vědecké pracovníky, absolventy VŠ, Ph.D. studenty, kteří se zapojí do vědeckých týmů pod vedením zkušených vědeckých pracovníků ústavů AV ČR.

Podmínky:

• Návrh projektu musí být podán na obou stranách. Za ČR jej podává vedoucí vědecký pracovník nebo samostatný vědecký pracovník ústavu AV ČR nebo vysoké školy; v SRN zkušený vědecký pracovník vysoké školy nebo mimouniverzitního výzkumného pracoviště. V týmu řešitelů musí být mladý začínající vědecký pracovník (absolvent VŠ, doktorand, atd.).
  • Program je otevřen všem vědním disciplinám.
  • Projekty jsou dvouleté.
  • Finanční podpora se týká výlučně mobility, tj. příspěvku na cestovné a úhrady pobytových nákladů v přijímající zemi.
  • Termín pro podání projektů je 31. 7. 2004.
  • Předpokládané zahájení finanční podpory vybraných projektů je 1. 1. 2005.
  • Návrhy na společný projekt se podávají na speciálním formuláři, který je umístěn na této www adrese (http://www.cas.cz/zahr_odbor/auto/jobs/Vyhlaseni.htm) spolu s podrobnou informací o podmínkách PPP Programu a kontaktních místech obou smluvních partnerů.
  • Doporučujeme sledovat veškeré informace, uveřejněné k této spolupráci na www stránkách AV ČR – „Aktuální informace Zahraničního odboru“.
  • Žadatelé o projekt z vědeckých pracovišť vysokých škol, kteří ve výběrovém řízení uspějí, získají finanční podporu projektu v rámci národního programu KONTAKT, který je financován z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

O způsobu čerpání finanční podpory budou vedoucí úspěšných projektů informováni spolu s potvrzením o schválení projektu.

Vytvořeno: 27. 4. 2004 / Upraveno: 10. 12. 2018 / Administrátor 2. LF UK