Cyklus přednášek k e-learningu

Centrum celoživotního vzdělávání a Ústřední knihovna Univerzity Karlovy pořádají v termínech 12. 6. a 19. 6. cyklus přednášek, které se zaměřují na tvorbu, realizaci a využití e-learningových kurzů.

Přednášky jsou určeny všem, kdo využívají e-learning ve výuce.

První přednášející je PhDr. Lucie Rohlíková, Ph.D., z Fakulty pedagogické ZČU v Plzni, přednáška bude zaměřena na didaktiku tvorby materiálů, realizaci a využití e-learningu.

Druhým přednášejícím je MUDr. Daniel Rajdl, Ph.D., z Ústavu klinické biochemie a hematologie Lékařské fakulty v Plzni, přednáška bude zaměřena na efektivní využívání e-learningu i s přesahem do medicíny.

Obě přednášky trvají 90 minut. Poté je možná diskuze a zodpovězení dotazů.

Didaktika e-learningu

Datum: 12. 6. 2019

Čas: 15.00–16.30

Místnost: Zelená posluchárna, Celetná 20

Přednášející: PhDr. Lucie Rohlíková, Ph.D.

Cílem setkání je diskutovat aktuální trendy v oblasti didaktiky tvorby e-learningových materiálů, realizace e-learningových kurzů a využití e-learningu v různých typech vzdělávání.

Soustředíme se na:

•    Formy e-learningu a aktuální trendy

•    Didaktické zásady při přípravě on-line kurzů

•    Role tutora v on-line kurzu

•    Autorská tvorba v e-learningu

•    Struktura on-line kurzu

•    Multimediální komponenty on-line kurzu

•    Interaktivní prvky v on-line kurzu

•    Příklady dobré praxe

Registrace zde.

Tři zásady efektivního e-learningu.

Datum: 19. 6. 2019

Čas: 15.00–16.30

Místnost: Zelená posluchárna, Celetná 20

Přednášející: MUDr. Daniel Rajdl, Ph.D.

Hlavním tématem semináře bude praktická inspirace, jak efektivně používat e-learning.

Soustředíme se na:

• význam definování výsledků učení v e-learningu

• tvorbu a použití moderních studijních materiálů (ozvučené prezentace, videa, záznamy přednášek)

• možností testování studentů – tvorba otázek, sestavování testů, analýza testových otázek

Registrace zde.

Vytvořeno: 27. 5. 2019 / Upraveno: 28. 4. 2021 / Denisa Sládková