Darování krve – informace

Dárcovství krve již není jen pomocí zdravotnictví, ale doslova nezbytnou podmínkou pro přežití celé společnosti. Aplikace krevních přípravků z darované krve se neustále rozšiřují a kvantitativně narůstají.
Kriteria způsobilosti k dárcovství krve se přitom neustále zpřísňují, mimo jiné i vzhledem k výskytu nových chorob či dosahu jiných zdravotních rizik (AIDS, BSE, větší frekvence cestování do malarických oblastí...)
Zájemci o dárcovství krve potřebují ke svému rozhodnutí nejen morální motivaci, ale zejména fundované a aktuální informace (zdravotní způsobilost, volba vhodného období k návštěvě transfúzního oddělení, předodběrový režim, apod.), které obecně nejsou příliš známy a téměř nikdo je systematicky nešíří.

Transfúzní oddělení TO FNKV je jedno z nejmodernějších oddělení s jednou z největších a nejspecializovanějších spádových oblastí (FN Motol, FN Bulovka, Nemocnice Homolka, Ústav pro matku a dítě v Podolí a další).
Je proto jeho přirozenou potřebou tuto informační mezeru zaplnit.

Dáváme studentům pražských vysokých škol k dispozici internetovou stránku s nejpropracovanějšími informacemi o dárcovství krve

www.tofnkv.cz

a elektronickou infolinku

@email

s nadějí, že alespoň někteří z nich budou ochotni a schopni přijít k nám darovat krev

Dárcovství krve je jednou ze součástí moderního zdravého životního stylu a jedním ze stavebních kamenů moderní občanské společnosti.

Vytvořeno: 25. 10. 2002 / Upraveno: 27. 11. 2018 / Administrátor 2. LF UK