Docent Hampl předsedou univerzitního senátu

Docent RNDr. Václav Hampl, DrSc., byl zvolen novým předsedou akademického senátu Univerzity Karlovy. Václav Hampl je docentem Ústavu fyziologie naší fakulty. Volba proběhla na 1. zasedání akademického senátu Univerzity Karlovy 8. března 2002 v Malé aule Karolina.
Docent Hampl zvítězil s 26 hlasy nad dalšími dvěma kandidáty, kterými byli navrženi dosavadní předseda ASUK docent MUDr. Vladimír Geršl z Lékařské fakulty v Hradci Králové (21 hlas) a profesor Pravoslav Stránský z LF HK (5 hlasů).

Místopředsedou zvolili členové akademického senátu Univerzity Karlovy JUDr. Ing. Josefa Stašu, CSc., z Právnické fakulty UK.

Proběhla i tajná volba dalších čtyř členů předsednictva senátu. Důvěru získali: doc. MUDr. Vladimír Geršl, CSc., (LFHK) doc. RNDr. Jan Hála, DrSc., (MFF) doc. PhDr. Michal Šobr, CSc., (FSV) a Kateřina Kočvarová (FF).

Struktura AS Univerzity Karlovy (od 8. 3. 2002)

Předseda za UK 2. LF
Předsednictvo doc. Hampl doc. Hampl
Legislativní komise dr. Ing. Staša Michal Pelíšek
Ediční komise prof. Dohalská
Studijní komise doc. Matouš
Sociální komise Mgr. Skyba Michal Pelíšek
Ekonomická komise prof. Rokyta
Zahraniční komise zatím nezvolen

Zajímavé informace na webu:
Adresář s fotografiemi dalších členů ASUK najdete zde (http://certik.ruk.cuni.cz/ADRASUK.html).

Vytvořeno: 11. 3. 2002 / Upraveno: 11. 1. 2023 / MUDr. Michal Pelíšek