Doktorské stipendium pro badatelský pobyt v Turecku v akademickém roce 2006/2007

TURECKO

Doktorský stipendijní pobyt

Turecké ministerstvo školství
poskytne pro uchazeče z České republiky na školní rok 2006/2007 jedno šestiměsíční (případně osmiměsíční) doktorské stipendium pro badatelský pobyt.

Nástup
ke stipendijnímu pobytu: 1. října 2006.

Stipendium:

• je určeno mladým absolventům magisterského studia (uchazeči musí být v době podání žádosti alespoň v posledním ročníku magisterského studia). Přesná věková hranice není stanovena (stipendium ale nemůže být uděleno docentům ani profesorům)
  • podmínkou je velmi dobrá znalost turečtiny, angličtiny nebo francouzštiny
  • výše stipendia – 175 tureckých lir měsíčně (turecká strana poskytne, umožní-li to ubytovací kapacita, zdarma ubytování, dále poskytne levné stravování a případnou nezbytnou základní lékařskou péči zdarma)

Turecké ministerstvo ani MŠMT ČR nehradí cestovní náklady (náklady zaplatí buď uchazeč nebo je může uhradit resp. na jejich úhradu přispět jeho vysoká škola, pokud je to možné).

Podrobné informace k dispozici na:

Žádost je třeba podat na tureckém formuláři:

K formuláři je třeba přiložit následující doklady:

• kopii vysokoškolského diplomu ověřenou tureckým velvyslanectvím
  • lékařské potvrzení o schopnosti absolvovat tento pobyt
  • 3 fotografie
  • doporučující dopisy od dvou vysokoškolských učitelů
  • navrhovaný pracovní plán

Žádost je nutné podat ve čtyřech kompletních sadách (obsahujících všechny požadované doklady, resp. jejich kopie). Všechny doklady musí být v turečtině, angličtině nebo francouzštině anebo opatřeny překladem do některého z těchto jazyků.

Uzávěrka podávání přihlášek je 31. května 2006.

Žádosti zasílejte na adresu:

MŠMT ČR
odbor mezinárodních vztahů