Doplňovací konkurz na King's College

Doplňovací konkurz

na studijní pobyt na King's College London School of Medicine

Vážené studentky, vážení studenti 4.–5. ročníku,
protože v 1. kole nebyla naplněna kapacita volných míst, dovolujeme si vás informovat o vyhlášení doplňovacího konkurzu na stáž v Londýně (3 místa).

Jedná se o stáž v období od října 2011 do září 2012.
Délka stáže je 4–6 týdnů.
Student do žádosti uvede klinické předměty, které by rád absolvoval během stáže.
(konečné stanovisko záleží na možnostech fakulty GKT).

Kritéria pro účast v konkurzu na King's College

Konkurzu se mohou zúčastnit studenti, kteří splňují tyto kvalifikační předpoklady:

1. Jazyk úroveň min. B2, doloženo příslušným certifikátem
  2. Přípis od kliniky, kam student dochází včetně potvrzení doby, intenzity atd. (viz níže).
  3. Je student ze 4. nebo 5. ročníku (v době stáže 5. a 6.)?
  4. Studijní průměr za ukončené ročníky dosahuje min. 40. percentilu pro daný ročník. Pro studenty 4. ročníku je hodnota 40. percentilu 2,1, pro studenty 5. ročníku 1,77.

V případě, že student splňuje všechna čtyři výše zmíněná kritéria, může vstoupit do konkurzu.

Studenti, kteří projdou kvalifikačními kritérii, budou dále hodnoceni dle následujícího:

Kritéria 1. kategorie (student může získat 0–8 bodů)

• Aktivity na klinikách, s přihlédnutím k požadovaným oborům. Hodnotí se: doba, intenzita, charakter, výstupy.
  • Za předchozí zahraniční stáže budou studentovi u konkurzu dávány malusové body (–0,015 bodu za každý den předchozí stáže dotované fakultou a/nebo během výuky).

Kritéria 2. kategorie (rozhodují v případě bodové rovnosti u kritérií 1. kategorie)

• Další aktivity studenta (lektor anatomie, histologie atd.).
  • Motivace a další předpoklady pro stáž.

Na základě písemných dokumentů a odpovídajícího bodového ohodnocení budou vybráni uchazeči, kteří budou vyzváni k ústní části konkurzu, který proběhne v angličtině.

Přihlášky do doplňovacího konkurzu
odevzdejte na zahraniční oddělení (pí Hřebcová)
do 29. 3. 2011.

Studenti mohou použít formulář „Žádost o zahraniční stáž“ na
www.lf2.cuni.cz/zadost-o-zahranicni-staz
příp. mohou přihlášky zaslat emailem na @email nebo donést osobně

Žádost musí obsahovat:

• jméno, příjmení, ročník studia, kontakt (adresa, mobil, e-mail)
  • hodnotu studijního průměru za ukončené ročníky
  • jiné doložené studijní aktivity (např. práce na ústavech, klinikách, prezentace na SVK atd.)
  • stupeň znalosti anglického jazyka na min. úrovni B2 (doložit – Cambridge Certificate, TOEFL, státní zkouška)

Konkurz se bude konat 4. 4. 2011 od 14.00
v Konkurzní místnosti děkanátu fakulty.

Vytvořeno: 15. 3. 2011 / Upraveno: 20. 2. 2019 / Bc. Kateřina Hřebcová