Erasmus – konkurz 2005

Přihlášky na studium v zahraničí v rámci programu ERASMUS se musí odevzdat na Studijním oddělení do 18. 3. 2005.
 
Konkurz se bude konat dne 5. 4. 2005 od 13.00 v Konkurzní místnosti UK 2. LF.
 
Jak se přihlásit o grant Erasmus?
 
Do konkurzu se mohou přihlásit studenti denního i doktorského studia naší fakulty, kteří splňují kvalifikační kritéria stanovená RUK, specifikovaná v příloze.
 
O zařazení do studia v zahraničí rozhoduje komise jmenovaná děkanem UK 2. LF, hlavním kritériem pro zařazení je vynikající prospěch, dostatečná jazyková způsobilost a kvalitní studijní záměr.
 
Studium v zahraniční je integrální součástí univerzitního studia a nahrazuje část studia na domácí fakultě, tj. nemůže vést k prodloužení celkové doby studia. Studium v zahraničí je realizováno formou individuálního studijního plánu.
 
U doktorandů se předpokládá, že pobyt v zahraničí bude využit na zpracování tématu diplomové práce. Pro doktorské studium jsou smluvně zajištěna 3 místa (Univerzita v Grazu a Karolinska Institutet), tzn., že na tato místa nelze vyslat pregraduálního studenta, naopak je možné po domluvě financovat i pobyty na ostatních místech, podmínkou je však potvrzení, že student bude zahraničním partnerem přijat a vypracovaný pracovní program pobytu.
 
Grant Erasmus je možné udělit během studia jen jednou.
 
Jazyková způsobilost musí být doložena odpovídajícím certifikátem, který je možno nahradit přezkoušením jazykových znalostí na Ústavu jazyků naší fakulty, kde je možné získat osvědčení pro anglický, německý a francouzský jazyk. Pro studium v Itálii, Švédsku a Norsku postačuje znalost anglického jazyka s tím, že přednost bude dána kandidátům, kteří ovládají vyučovací jazyk. Ostatní studenti musí před nástupem studia absolvovat intenzivní jazykový kurz (tzv. IPLC). Termíny zkoušek na Ústavu jazyků budou včas oznámeny na Studijním oddělení a webové stránce fakulty.
 
Přihláška do konkurzu se podává na Studijním oddělení UK 2. LF po vyhlášení konkurzu – sledujte aktuality na webu a nástěnce Studijního oddělení.
 
Přihláška musí obsahovat:
 
vyplněnou Žádost o studium v zahraničí, vč. přehledu studijních výsledků
stručný životopis
studijní záměr (stručně, které předměty budou nahrazeny studiem v zahraničí)
jazykový certifikát (viz výše)
kontaktní informace (adresa e-mail, telefonní čísla, nejlépe vč. mobilu)
 
Přehled partnerských fakult a Finanční diferenciace grantů

Vytvořeno: 7. 2. 2005 / Upraveno: 23. 11. 2018 / Jana Ocelková, DiS.