Focus on the Structure of Higher Education in Europe (2004/2005)

Na internetových stránkách EURYDICE je vystaven český překlad této publikace. Publikace mapuje situaci ve vysokém školství v Evropě a ukazuje, jak jednotlivé státy Evropské unie a státy kandidátské, státy ESVO/EHP a další státy Evropy (Albánie, Andorra, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Republika Makedonie, Vatikán, Srbsko a Černá Hora, Rusko, Švýcarsko) realizují akční plán rozvoje vysokého školství – Boloňskou deklaraci (blíže k Boloňské deklaraci viz www.bologna.msmt.cz). Publikace byla připravena pro konferenci ministrů školství, která se konala v Bergenu 19. a 20. května 2005.

Uvedené státy jsou v úvodní části publikace porovnávány z hlediska uspořádání vysokoškolského studia založeného na dvou cyklech, struktury doktorského studia, využití Evropského systému přenosu a akumulace kreditů (ECTS), vydávání dodatku k diplomu, hodnocení kvality vzdělávání a účastí studentů na tomto hodnocení. Podstatnou část publikace tvoří diagramy struktury vysokoškolského vzdělávání ve 40 uvedených evropských státech.
Ke stažení zde (velikost souboru 2,7 MB)

Vytvořeno: 28. 11. 2006 / Upraveno: 16. 8. 2016 / Administrátor 2. LF UK