Fond mobility UK – žádost o stipendia

Fond mobility Univerzity Karlovy v Praze byl zřízen v roce 2001 s účinností od 28. března 2001. Cílem FM UK je finanční podpora zejména pro:

• studium na zahraniční univerzitě v délce jeden až dva semestry
  • pobyty zahraničních vysokoškolských nebo vědeckých pracovníků na univerzitě
  • studium zahraničních studentů na UK
  • účast na mezinárodních studijních nebo odborných akcích studentů v zahraničí
  • krátkodobé vědecké a výzkumné pobyty v zahraničí

Od roku 2002 byla podpora zvýšena na 50 % nákladů na pobyt.

V souladu s Prioritami je cílem Fondu mobility poskytnout pomoc v zajištění prostředků v několika kategoriích:

1. Kratší pobyty do 2 měsíců – především pro studenty DSPB za účelem výzkumné práce.
  2. Pobyty na jeden či dva semestry (rok je maximální délka období, na kterou budou přidělovány finance):
    • o studijní pobyty pro studenty doktorského a magisterského studia v zahraničí.
    • o studijní pobyty pro zahraniční studenty na UK v Praze
    • o žádoucí délka pro pobyt zahraničních profesorů na UK v Praze; kratší pobyty musí být zdůvodněny v souladu s Prioritami

Všechny další informace a formuláře najdete na http://www.cuni.cz/UK-43.html

Termíny odevzdávání přihlášek na UK 2. LF (Odd. VaV) je 24. 3. 2006.

FORMULÁŘE

Žádosti o podporu

Dotazníky k vyplnění po návratu

Po návratu je třeba v souladu se smlouvou předložit Radě FM UK v Praze zprávu o pobytu:

S případnými dotazy se prosím obracejte na Odbor pro zahraniční styky.

Vytvořeno: 10. 3. 2006 / Upraveno: 3. 1. 2019 / Mgr. Gabriela Hlaváčová