FRVŠ projekty 2011

VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ FONDU ROZVOJE VYSOKÝCH ŠKOL PRO ROK 2011

Výbor Fondu rozvoje vysokých škol vyzývá tímto „Vyhlášením výběrového řízení Fondu rozvoje vysokých škol pro rok 2011“ (dále jen „Vyhlášení“) vysoké školy k předložení projektů, podporujících rozvoj vzdělávací činnosti vysokých škol v roce 2011 v těchto tematických okruzích nebo skupinách tematických okruhů:

1. Inovace a rozvoj laboratoří, ateliérů a pracovišť pro praktickou výuku včetně knihoven a informačních technologií ve vysokoškolském vzdělávání (pouze investice)
    V tomto okruhu může UK 2. LF podat maximálně 4 projekty. Jejich výběr provede kolegium děkana. Pro výběr předložte do KD do 15. 3. 2010 text projektu s přesnou finanční rozvahou
    Kritéria projektu:
    • projekt musí vést ke kvalitativní změně výuky, projekt nesmí být pro výzkumné účely
    • projekt se musí týkat co největšího počtu studentů
    • rozpočet projektu se musí blížit maximu možných požadovaných prostředků (tj. 1,75 milionu Kč)
    • ústav/klinika podávající projekt již musí mít pro jeho naplnění vhodné prostory (např. laboratoř pro vybavení laboratorními přístroji apod.)
    • projekt nesmí, dle pravidel FRVŠ, být podáván v rámci jiné soutěže MŠMT (např. Rozvojové programy), jiných ministerstev, strukturálních (např. Operační programy) či jiných fondů EU
  2. nevyhlašuje se
  3. Poradenská a informační centra (*rektorátní)
  4. nevyhlašuje se
  5. Vysokoškolské knihovny (*rektorátní)
  6. Inovace studijních předmětů
  7. Tvůrčí práce studentů směřující k inovaci vzdělávací činnosti

* Projekt „C“ a „E“ se odevzdává jen jeden za celou univerzitu. Jejich návrhy můžete podávat na Grantové odd. nejpozději do 10. 3. 2010 elektronicky. Námět musí obsahovat i finanční rozvahu a zdůvodnění, proč by měl být nosným tématem univerzity.

Celý text Vyhlášení najdete na http://www.frvs.cz/docf/Vyhl2011.pdf nebo na www.frvs.cz.
Na této stránce je též vstup přímo do aplikace ISAAR-F, ve které se přihlášky podávají.
Doporučujeme vám pročíst si text vyhlášení, obsahuje i kritéria hodnocení jednotlivých projektů!

Termíny odevzdávání (elektronického podání) kompletních přihlášek: 8. 4. 2010.
(Dodržte tento termín, jelikož přihlášky musí být v tuto dobu odeslány na RUK!!!)
V systému ISAAR-F musí být vložena kompletní přihláška, včetně všech požadovaných příloh.

Důležitá upozornění:
  • Projekty A (investice) vybírá z návrhů žadatelů vedení fakulty (KD)
  • Pro projekty standardně platí podmínky na
    www.lf2.cuni.cz/veda-a-vyzkum/granty-a-projekty/ceske-granty/udaje-pro-vyplnovani-grantovych-zadosti, především schvalování přihlášek a spoluúčasti fakulty kolegiem děkana.
  • Přihlášky se podávají elektronicky v systému ISAAR-F – viz www.frvs.cz, pokud k tomuto systému nemáte z minula přístup a chcete podávat projekt, obraťte se prosím na Grantové odd. (Gabriela Hlaváčová, l. 5829) kvůli registraci.
  • Návod pro práci v ISAAR-F najdete na https://frvs.vsb.cz/frvs

V případě problémů kontaktujte Grantové odd. – Gabriela Hlaváčová, linka 5829