Grant České mikroskopické společnosti a společnosti FEI

FEI Czech Republic, s. r. o.
Podnikatelská 6, 612 00 Brno
IČ: 46971629, DIČ: CZ-46971629
Krajský soud Brno, spis C-7300
www.fei.com

tel: +420 533311100
fax: +420 533311108
e-mail: @email

Naše značka: OCB-JO-09/4   V Brně, dne 14. 2. 2009

Podmínky pro stipendium FEI v roce 2009

1. Stipendium je určeno pro vědecké pracovníky s ukončeným vysokoškolským vzděláním. Horní hranice věku je dosažených 30 let v prvním roce udělení stipendia. Stipendium je dvouleté s částkou 100 tis. Kč na jeden rok. Stipendium se vyhlašuje každý rok pro jednoho pracovníka.
  2. Na udělení stipendia není právní nárok.
  3. Stipendium se uděluje pro vědecké pracovníky nebo PhD studenty, kteří:
    1. ke své vědecké práci buď používají elektronový či iontový mikroskop, nebo přímo využívají výsledků získaných elektronovým či iontovým mikroskopem
    2. mají prokazatelnou publikační činnost, včetně prezentací v rámci odbornosti
  4. Žádosti s potvrzením pracoviště a o dosaženém vzdělání, práci uchazeče a podpoře budou zasílány do 30. června na adresu ČSMS. Žádost bude obsahovat:
    1. profesní životopis s uvedením publikační a přednáškové činnosti
    2. kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
    3. vlastní vyjádření o bezúhonnosti
    4. doporučení osobnosti v daném oboru o profesním kreditu uchazeče
    5. rozklad, na co bude stipendium využito s uvedením odborných cílů a způsobu dosažení (rozsah maximálně dvě strany A4) a finančním plánem na dva roky, předpokládaný přínos pro FEI – je-li nějaký.
    6. prohlášení pracoviště, na němž uchazeč působí, kde bude uvedeno, že po dobu dvou let mu bude umožněno zde odborně pracovat a jaká podpora bude pracovištěm uchazeči poskytována.
    Dokládané dokumenty netřeba úředně ověřovat.
  5. Příjemce stipendia je povinen ve svých publikacích, posterech, přednáškách prokazatelně uvádět, že je podporován firmou FEI. Za tímto účelem je oprávněn a povinen používat logo FEI, které obdrží při udělení stipendia. Podmínky použití loga budou smluvně upraveny dle článku 8.
  6. Prostředky stipendia budou použity dle potřeby uchazeče s tím omezením, že mzdové náklady budou tvořit maximálně 60 % celkové částky, zbylá částka bude použita na cestovní a pobytové náklady vztahující se ke zvyšování vzdělání, vědecké konference, získávání zkušeností na jiných odborných pracovištích a nákup literatury. Stipendium nelze používat k jiným účelům, zde neuvedeným.
  7. Komise, která vyhodnocuje žádosti, je sestavena ze dvou členů Československé mikroskopické společnosti a jednoho zástupce FEI Czech republic. Komise rozhoduje většinou hlasů o pořadí uchazečů, zástupce FEI Czech Republic má právo výsledný návrh neodsouhlasit a v takovém případě nebude stipendium uděleno. Výsledky řízení vyhlásí předseda ČSMS s tím, že výplata stipendia započne od 1. října běžícího roku.
  8. Stipendium bude převedeno formou darovací smlouvy jednou ročně z FEI na pracoviště uchazeče. Pracoviště uchazeče bude řídit vyplácení prostředků dle podmínek darovací smlouvy.
  9. O využití stipendia a dosažených výsledcích podá stipendista zprávu nejpozději do 31. 10. následujícího roku (doporučený rozsah dvě strany A4).
Vytvořeno: 30. 3. 2009 / Upraveno: 27. 7. 2018 / Ivana Tinková