Granty Sciex (česko-švýcarská vědecká spolupráce)

Upozorňujeme na možnost získat bilaterální grant z programu SCIEX-NMSch (Scientific Exchange Programme between the New Member States of the EU and Switzerland) – Fond na stipendia je součástí Programu švýcarsko-české spolupráce, který má za úkol snížení hospodářských a sociálních rozdílů v rámci rozšířené Evropské unie.
Pro koho je program určen?
Fond na stipendia je určen doktorandům nebo post-doktorandům (tzv. Junior Researcher) působícím na instituci, která je oprávněným žadatelem programu (tuto podmínku samozřejmě fakulta splňuje).
Délka výzkumného pobytu:
Junior Researchers:

doktorandi: 6–24 měsíců
post-doc: 6–18 měsíců

Program je slušně dotován, administrativní zátěž je relativně nízká, kompetitivnost přiměřená (doktorandka naší fakulty působí v rámci programu v Curychu).
Více na www.sciex.cz.