Hlávkova kolej – Ph.D.

Vážení studenti doktorského studia,
podobně jako v minulých letech, v souladu s nadační listinou „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“ a příslušnou smlouvou, uzavřenou mezi touto nadací a ČVUT, bude pro Univerzitu Karlovu v Praze vyhrazeno v tomto roce 60 míst na Hlávkově koleji. Tato místa jsou určena pro studenty doktorských studijních programů nebo mladých akademických či vědeckých pracovníků (i těch, kteří pracují v ústavech Akademie věd ČR), kteří dle výše zmíněné smlouvy dosahují výborných studijních nebo vědeckých a pedagogických výsledků, jsou nemajetní, nemají byt v Praze a nejsou podnikateli. Počet zahraničních žadatelů nesmí překročit 10 % z počtu podaných žádostí. Odůvodnění žádostí musí být v souladu s již zmíněnými principy.

Věnujte prosím odpovídající pozornost této žádosti a zajištění informovanosti cílové skupiny studentů (včetně studentů hlásících se do doktorských studijních programů). Žádosti podepsané děkanem příslušné fakulty je třeba doručit na rektorát UK (sociální oddělení odboru pro studium a záležitosti studentů) do 28. 4. 2011. S případnými dotazy je možno se obracet na vedoucího sociálního oddělení OSZS RUK email: @email

Žádosti s uvedením důvodu zašlete na fakultu k rukám Ivany Tinkové nejpozději do pátku 22. 4. 2011.

Upozorňuji, že podle našich informací budou výše uvedené limity, týkající se především počtu žádostí zahraničních studentů, ze strany organizátorů striktně dodržovány.

doc. PhDr. Michal Šobr, CSc.
prorektor pro vnější vztahy

Vytvořeno: 15. 4. 2011 / Upraveno: 4. 1. 2019 / Ivana Tinková