IFMSA – první pomoc na středních školách

Místní pobočka IFMSA CZ, působící na naší fakultě již několik let, nyní připravuje projekt, jehož cílem je seznámit žáky středních škol se základy první pomoci. Jedná se o jednorázovou několikadenní akci, kdy zájemci, studenti naší fakulty, využijí své znalosti v oboru a v několika vyučovacích hodinách přednesou a předvedou některé základní prvky laické první pomoci. Projekt se teprve rozbíhá, takže vy, kdo máte zájem se v budoucnu intenzivní medicíně a neodkladné péči věnovat, i vy, kdo jste jen zvědaví a chcete si ověřit své řečnické schopnosti, můžete obsah a podobu celého kursu ještě ovlivnit.

Část z vás, čtenářů, jistě ví, kdo jsme. Pro ty, kterým je záhadné IFMSA neznámé, si dovolím poznamenat, že se jedná především o studentskou organizaci sdružující spolky mediků v 88 zemích celého světa. U nás si organizace ponechala mezinárodní zkratku s příponou CZ. IFMSA je známá hlavně pro svůj velmi úspěšný projekt výměnných stáží, klinických i výzkumných. V tomto akademickém roce se chystá vyjet do zahraničí kolem padesáti studentů naší fakulty. To je z celkového počtu kolem 230 kontraktů pro ČR, tedy pro všechny lékařské fakulty, velký úspěch a předčí tak i velmi známý program Erasmus, se kterým se ovšem nemůžeme a nechceme srovnávat, protože se v ledasčem liší.

Rád bych tedy tímto vyzval vás, kteří byste o chystaný projekt měli zájem, abyste nám napsali. Kontakty na členy naší fakultní pobočky najdete na fakultním webu, v sekci „studium“.

Ondřej Souček
lokální prezident