IGA 2012 – veřejná soutěž

ČR – Ministerstvo zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví (dále jen MZ) vypisuje v souladu se zákonem č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací), ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon).

Jednostupňovou V E Ř E J N O U   S O U T Ě Ž

o účelovou podporu Interní grantové agentury Ministerstva zdravotnictví (dále jen IGA MZ) na řešení projektů zdravotnického výzkumu a vývoje naplňujících vyhlášený

Resortní program výzkumu a vývoje – MZ III. na léta 2010–2015

s předpokládaným termínem zahájení řešení vybraných projektů duben 2012 (s ohledem na skutečné datum podpisu smluv) a ukončením řešení nejpozději do 31. 12. 2015.

• TERMÍN odevzdání přihlášek (pouze elektronicky) na Grantové odd. UK 2. LF končí 1. 7. 2011. Přihlášky zasílejte na e-mail: @email, popř. odevzdejte na datovém nosiči.
  • Navrhovatel, pokud není třeba povolení či ohlášení SÚKL k projektu, odevzdá spolu s přihláškou projektu čestné prohlášení, že povolení SÚKL není třeba. Jinak bude projekt zaslán k vyjádření na SÚKL.
  • V případě, že se v projektu počítá s experimentální prací se zvířaty, navrhovatel musí přiložit i schválený projekt pokusů (komise – kontakt – Mgr. Hlavička, MUDr. Maxová)
  • Pokud navrhovatel žádá po fakultě finanční spoluúčast (např. u nákupu investice apod.), musí podat prostřednictvím Grantového odd. žádost o finanční spoluúčast na projektu (spolu s anotací projektu a finanční rozvahou) do kolegia děkana. Tato žádost se odevzdává cca 1 týden před termínem odevzdání přihlášky na Grantové odd. fakulty.
  • Pokud bude navrhovatel potřebovat k projektu povolení nakládání s geneticky modifikovanými organismy – konkrétní informace viz MUDr. J. Madžo, doc. MUDr. J. Zuna (KDHO)

Formulář pro uchazeče 2LF s předvyplněnou stranou A najdete: zde

Formulář pro spoluuchazeče 2LF s předvyplněnou stranou A najdete: zde

Prázdné formuláře a další potřebné dokumenty najdete na:
http://iga.mzcr.cz/publicWeb/#_, zde rozklikněte „+RPV_III.(2010–2015)“ nahoře vlevo pod slovem Soutěže

Zadávací dokumentace (prosím, prostudujte ji) je přístupná na internetové stránce:

Předmět soutěže

Účelová podpora IGA MZ je určena na řešení projektů aplikovaného výzkumu a vývoje, tj. projektů řešených za účelem získání nových poznatků směrovaných ke specifickému, předem stanovenému praktickému cíli s danou aplikací výsledků ve zdravotnictví.

Kritéria odborného hodnocení Žádostí jsou:

1. vědecká/výzkumná kvalita projektu, resp. jeho význam pro zdravotnictví, včetně odborné úrovně a aktuálnosti navrženého projektu,
  2. odborná úroveň základního řešitelského týmu,
  3. připravenost/vybavenost pracoviště uchazeče/příjemce k řešení,
  4. důraz na podporu vědy a výzkumu na daném pracovišti do budoucna – včetně např. zapojení mladých vědců do řešitelských týmů.

V případě dotazů se obraťte na Grantové odd. 2LF (Eva Veselá – l. 5839, Gabriela Hlaváčová – l. 5829).

Vytvořeno: 8. 6. 2011 / Upraveno: 8. 2. 2019 / Mgr. Gabriela Hlaváčová