Informace ke stážím IFMSA

Zvažujete stáž s International Federation of Medical Students’ Associations (IFMSA)? Jednou z podmínek pro získání stáže je složení Národního jazykového testu z angličtiny. Deadline přihlašování na tento test je v neděli 20. října 2019. V článku zveřejňujeme informace od IFMSA 2. lékařské fakulty.

Otevři oči a poznej sám sebe i část světa. Máš chuť poznávat nové krajiny a zažít dobrodružství? Hledáš novou inspiraci a motivaci do studia? Chceš zjistit, jak dělají medicínu jinde ve světě? Pokud je tvá odpověď ano, alespoň na jednu z předchozích otázek, pak je IFMSA stáž právě pro tebe!

Desítky studentů 2. lékařské fakulty každoročně vycestují s IFMSA objevovat země ze všech koutů světa. Ptáš se, k čemu ti to bude? Měsíční zahraniční stáž ti umožní zapojit se do běžného provozu daného pracoviště a seznámit se s tím, jak se žije a pracuje lékařům mimo Českou republiku. Zároveň s místními studenty objevuješ krásy a zvyklosti jejich rodné země, které běžnému turistovi zůstanou skryty. Stáž je jedinečnou příležitostí, jak cestovat do zajímavých destinací, otevírá dveře k poznání nových míst, kultur i lidí.

Je libo přičichnout ke všem vůním zemí dálného východu jako Thajsko, Indonésie nebo Japonsko? Láká tě temperamentní životní styl Brazílie, Kolumbie či Mexika? Nebo chceš nakouknout pod ruce lékařů z bohatých zemí Evropy jako Švýcarsko a Belgie?

Nadchli jsme tě? Poradíme ti jak na to.

(1) Abys mohl získat stáž, musíš mít aktivní členství v IFMSA. Je vždy na jeden rok a prodloužit si jej můžeš tímto formulářem.

(2) Registrace na Národní jazykový test. Jedná se o test komplexních anglických jazykových dovedností, který musí každý uchazeč napsat alespoň na 60 %. Tak doraz 22. října 2019 v 18.30 do Velké posluchárny 2. LF, kdy se test bude psát. Pozor, prodloužený deadline pro přihlašování na test je v neděli 20. října 2019. Facebooková událost k testu na tomto odkazu.

(3) K registraci je třeba připojit i PDF dokument s výpisem známek za ukončené roky studia, naleznete ho v SIS v sekci „Výsledky zkoušek – prohlížení“.

Zapiš se a využij všechny možnosti, které se ti během studia nabízí. Právě teď je ideální čas pro získání cenných zkušeností do budoucna.

Na fakultních webu najdete studentské reportáže z už proběhlých stáží IFMSA. K přečtení jsou texty v češtiněangličtině

Vytvořeno: 14. 10. 2019 / Upraveno: 5. 4. 2024 / Mgr. Juan Zamora