Informace o průběhu Děkanského sportovního dne

Děkanský sportovní den UK 2. LF Praha

20. 10. 2004

Za krásného podzimního počasí – typického „babího léta“ – uspořádal Ústav tělesné výchovy tradiční Děkanský sportovní den 2. lékařské fakulty. 13. října, první výukový týden tělesné výchovy, měli studenti možnost změřit své síly na poli sportovním v celé řadě her či disciplin.

Přestože šlo o velmi brzký termín, na samém začátku výuky zimního semestru, přilákal k účasti na programu velký počet studentů.

Na přípravě a zajištění programu se vedle asistentů ÚTV podíleli i pracovníci děkanátu, akademičtí hodnostáři a zaměstnanci SCUK.

Vedle tradičních turnajů ve volejbalu /54 studentů/, tenisu /9 studentů/, florbalu /42 studentů/, basketbalu /40 studentů/, plaveckých závodů /12 studentů/ a tradičního fotbalového střetnutí studenti versus lékaři a učitelé, probíhaly i další atraktivní aktivity.

Velký zájem, jako ostatně každý rok, byl o aerobik, který probíhal několik hodin za sebou dle forem – low impact aerobic, aqua (nebo pro germanisty wasser) aerobic, step aerobic.

To byla výzva a prověrka fyzické kondice zejména našich krásných kolegyň, studentek, žen a dívek. Našlo se ovšem i pár statečných chlapíků, kteří chtěli dokázat, že aerobik není jen doménou žen. Jen těchto sportovních forem se zúčastnilo celkem 188 posluchačů. Pravdou je, že studentek bylo 99 %.

Zdravotní tělesné výchovy a strečinku se zúčastnilo 32 studentů.

Ze zkušenosti s organizací Děkanského sportovního dne na UK 3. LF v květnu 2004 byl nově zařazen do programu i golf, o který měli studenti velký zájem.

Studenti – začátečníci byli seznámeni se základy tohoto dynamicky se rozvíjejícího sportu. Pokročilí golfisté – studenti pak pod dohledem trenéra zdokonalovali techniku.

Velký zápas se čekal na fotbalovém trávníku. Studenti měli možnost odčinit poslední porážku od týmu lékařů a pedagogů a vtrhli do zápasu s obrovskou vervou. Než se tým „starších“ vzpamatoval prohrával 2:0. Poté sice krásným gólem doktora Kučery byl stav o něco příznivější (2:1), ale do kratičké přestávky šli studenti opět s dvoubrankovým vedením. Krátká pauza měla být výhodou studentů, ale opak byl pravdou. Zkušenost a fotbalové srdce se projevily i na výsledku. Brzy bylo srovnáno na 3:3. Pak ještě studenti zmobilizovali síly a šli krátce do vedení, ale poté převzal otěže zápasu zkušenější tým. Po proměněné penaltě prof. Šnajdaufa odskočili starší na rozdíl dvou branek a v závěru utkání již „mladí“ pouze korigovali na „hokejových“ 6:7. Opětovné vítězství lékařů a pedagogů bylo krátce a symbolicky oslaveno malým občerstvením v tenisovém klubu.

Celkově počet účastníků všech akcí dosáhl úctyhodných 497 studentů a v mnoha případech měly soutěže velmi dobrou úroveň.

Mgr. Petr Horn
odb. asistent ÚTV 2. a 3. LF UK