Informace o VP pro studenty zapsané v kreditním systému

Student, studující v kreditním systému, musí během celého studia v magisterském studijním programu Všeobecné lékařství splnit 18 ECTS kreditů za volitelné předměty (dále jen „VP“).

Jeden VP má na naší fakultě hodnotu 3 ECTS kreditů.
Student tedy musí během celého studia absolvovat 6 VP.

Tyto VP může absolvovat kdykoli během 2.–6. ročníku studia.
Přesto vedení fakulty doporučuje splnit 3 VP během studia 4. ročníku a 3 VP během studia 5. ročníku.

Pokud má student již nyní splněný nějaký VP ze 2. nebo 3. ročníku, může počítat s tím, že se mu také započítává do celkové počtu VP, které musí mít absolvované během celého studia. V budoucích obdobích studia (další akademické roky) bude absolvovat zbývající počet VP, který mu chybí do celkového počtu 18 ECTS kreditů.

Pokud si student zapíše a úspěšně absolvuje VP z jiné fakulty (což lze pouze za předpokladu, že to dovolují prerekvizity a korekvizity zvoleného VP), započítávají se mu ECTS kredity, které má tento VP přiznané jinou fakultou.

Vytvořeno: 7. 10. 2009 / Upraveno: 27. 7. 2018 / Jana Ocelková, DiS.