Investiční projekty FRVŠ 2012

FOND ROZVOJE VYSOKÝCH ŠKOL PRO ROK 2012
– investiční projekty

Jedná se o okruh A – Inovace a rozvoj laboratoří, ateliérů a pracovišť pro praktickou výuku a informačních technologií ve vysokoškolském vzdělávání (nákup investic – laboratorní přístroje)
V tomto okruhu může UK 2. LF podat maximálně 4 projekty. Jejich výběr provede vedení fakulty.
Návrhy zasílejte e-mailem na adresu @email nejpozději do středy 6. 4. 2011. V návrhu uveďte na max. 1 stranu A4 řešitele, pracoviště, krátkou anotaci, seznam požadovaných investic a požadované finance, včetně DPH.

Kritéria všech projektů:

• projekt musí vést ke kvalitativní změně výuky, projekt nesmí být pro výzkumné účely
  • projekt se musí týkat co největšího počtu studentů
  • rozpočet projektu „A“ se musí blížit maximu možných požadovaných prostředků (tj. 1,75 milionu Kč)
  • ústav/klinika podávající projekt již musí mít pro jeho naplnění vhodné prostory (např. laboratoř pro vybavení laboratorními přístroji apod.)
  • projekt nesmí, dle pravidel FRVŠ, být podáván v rámci jiné soutěže MŠMT (např. Rozvojové programy), jiných ministerstev, strukturálních (např. Operační programy) či jiných fondů EU

Celý text Vyhlášení najdete na http://www.frvs.cz/docf/Vyhl2012.pdf nebo na www.frvs.cz.
Na této stránce je též vstup přímo do aplikace ISAAR-F, ve které se přihlášky podávají.
Doporučujeme vám pročíst si text vyhlášení, obsahuje i kritéria hodnocení jednotlivých projektů!

Termín odevzdávání (elektronického podání) kompletních přihlášek: 18. 4. 2011.
(Dodržte tento termín, jelikož přihlášky musí být v tuto dobu odeslány na RUK!!!)
V systému ISAAR-F musí být vložena kompletní přihláška, včetně všech požadovaných příloh.

Důležitá upozornění:
  • Projekty A (investice) vybírá z návrhů žadatelů vedení fakulty (KD)
  • Pro projekty standardně platí podmínky na
    www.lf2.cuni.cz/veda-a-vyzkum/granty-a-projekty/ceske-granty/udaje-pro-vyplnovani-grantovych-zadosti, především schvalování přihlášek a spoluúčasti fakulty kolegiem děkana.
  • Přihlášky se podávají elektronicky v systému ISAAR-F – viz www.frvs.cz, pokud k tomuto systému nemáte z minula přístup a chcete podávat projekt, obraťte se prosím na Grantové odd. (Gabriela Hlaváčová, l. 5829) kvůli registraci.
  • Návod pro práci v ISAAR-F najdete na https://frvs.vsb.cz/frvs

V případě problémů kontaktujte Grantové odd. – Gabriela Hlaváčová, linka 5829