JANUA – stipendijní pobyty v Německu v LS 2005

ve spolupráci s partnerskou organizací GFPS, která působí v Německu

zajišťuje

stipendijní pobyty na německých univerzitách na LS 2005

pro studenty VŠ, kteří ukončili druhý ročník
pro doktorandy a asistenty (do věku 32 let)

Co je třeba k podání žádosti o stipendium:

• vyplněný formulář + jedna jeho kopie (ke stažení na webových stránkách sdružení)
  • osvědčení o znalosti Nj (maturitní vysv. z Nj – stačí neověřená kopie, potvrzení o absolvovaných kurzech či zkouškách z Nj)
  • projekt + jedna jeho kopie (vaše motivace a popis toho, na čem chcete v SRN pracovat, např. seminární, bakalářská, diplomová práce nebo doktorandská práce apod., včetně uvedení a zdůvodnění vámi zvoleného města pobytu
  • projekt je třeba zpracovat v Nj
  • výpis z indexu (absolvované předměty a známky), pro doktorandy – kopie diplomu
  • dvě doporučení od vědeckých pracovníků (učitelů, lektorů, vedoucích diplom. prací atd.) v zalepených obálkách (mohou být i v češtině)
  • dvě (1 malá a 1 formátu A4) prázdné ofrankované obálky s vaší adresou

UPOZORNĚNÍ pro zájemce uměleckých oborů: K žádosti o stipendium je třeba doložit potvrzení o přijetí na daný institut vybrané VŠ/Univerzity v SRN v případě udělení stipendia (tzv.: Betreuungszusage). Janua a GFPS doporučují předem se informovat o předpokladech pro přiznání studijního místa a pokud možno žádat na více školách či institucích.

Ve kterých městech můžete studovat? Aachen, Berlin, Bielefeld, Bremen, Dresden, Erlangen, Frankfurt/O., Freiburg in Br., Hamburg, Hannover, Ingoldstadt, Jena, Karslruhe, Köln, Leipzig, Mainz, Marburg, München, Oldenburg, Osnabrück, Passau, Potsdam, Regensburg, Tübingen, Weimar.

To vše zašlete do 30. 10. 2004 na adresu:

Mag. Renata Cornejo
PF UJEP, kat. germanistiky
České mládeže 8
400 96 Ústí nad Labem

e-mail: @email

Další informace získáte na internetu: www.sweb.cz/janua

Po zhodnocení vámi odeslaných materiálů budete písemně pozváni k ústnímu pohovoru v Ústí nad Labem. Výběrová komise zasedá nejpozději do 4 týdnů po odevzdání podkladů.

Vytvořeno: 13. 10. 2004 / Upraveno: 14. 12. 2018 / Mgr. Gabriela Hlaváčová