Jednání AS UK o změně názvu fakulty

Vážení členové akademické obce,
rád bych vás jako zástupce 2. LF v AS UK informoval o průběhu pátečního jednání AS UK o změně názvu naší fakulty. Změnit název fakulty technicky znamenalo přijmout dílčí změnu Statutu UK, což je však možné jen při souhlasu 3/5 VŠECH senátorů (tj. alespoň 42 hlasů pro). Při pátečním jednání o naší věci rozhodovalo celkem 51 přítomných senátorů, přitom výsledek byl 41 pro, 2 proti a 8 se zdrželo. Návrh byl projednán po úvodním vystoupení pana děkana a předsedy AS naší fakulty. Pan rektor a řada dalších senátorů se posléze zapojili do diskuse, z níž jasně vyplynula chuť senátorů respektovat suverenitu naší fakulty při volbě názvu. Při hlasování však nakonec chyběl jediný hlas, aby byl předpis úspěšně schválen. S ohledem na absenci téměř dvacítky senátorů a fakt, že někteří zdrživší se senátoři netušili, že svým počínáním vlastně v důsledku hlasují proti, nám předsednictvo AS UK doporučilo předložit návrh na další zasedání k opětovnému projednání.

Ondřej Suchánek

Vytvořeno: 26. 5. 2009 / Upraveno: 15. 11. 2017 / Administrátor 2. LF UK