Máte zájem o kontakt se zahraničními studenty?

V rámci výměnného programu Evropské unie Erasmus budou i v letošním roce na naší fakultě studovat kolegové z partnerských univerzit různých států Evropy.
Abychom jim usnadnili pobyt a práci v novém, zejména jazykově obtížném, prostředí, hledáme dobrovolníky z řad českých studentů naší fakulty, kteří jsou ochotni zahraničním studentům v rozjezdu pomoci. Smyslem má být zejména pomoc v orientaci v novém prostředí na fakultě i ve městě a případně pomoc překonat jazykovou bariéru při jednání na úřadech, koleji apod.
Jde o neformální, ale důležitou úlohu, kterou může plnit jen „znalec místních poměrů“ z řad studentů. Složitější problémy pomáhá řešit koordinátor programu Erasmus na fakultě nebo univerzitě.
V zahraničí je podobná pomoc domácích studentů běžná („student tutors“), jak může dosvědčit i řada našich studentů, kteří stáž v zahraničí absolvovali.
Důležitou podmínkou je dostatečná aktivní znalost angličtiny (případně národního jazyka).
Aktivita studentů, kteří budou na pomoci zahraničním kolegům pomáhat, bude zohledněna jako „plus body“ při rozhodování o studiu v zahraničí programu Erasmus naší fakulty.

První schůzka našich a zahraničních studentů se koná v úterý 4. října 2005 v 15.00 v konkursní místnosti na děkanátě. Zájemci se hlásí u koordinátora Erasmus MUDr. Rudolfa Černého, nejlépe na emailové adrese @email
Kromě vzájemného seznámení se zahraničními hosty bude předmětem schůzky i domluva o dalších možných aktivitách – založení „Zahraničního klubu“ na fakultě.

MUDr. Rudolf Černý, CSc.

Vytvořeno: 23. 9. 2005 / Upraveno: 5. 12. 2017 / MUDr. Rudolf Černý, CSc.