Motolský minikurz cytometrie

Motolský minikurz cytometrie 31. 10. – 1. 11. 2006

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
zveme vás na 2. ročník Motolského cytometrického semináře. Kurz probíhá pod záštitou České společnosti pro analytickou cytologii (ČSAC) a ve spolupráci s firmou EXBIO Praha, a. s.

Letos jsme udělali několik změn:

1. Seminář bude třídenní, v blocích, které si vyberete podle vašeho zájmu (volné kapacity)
  2. Pro rozšíření spektra témat seminář letos pořádáme ve spolupráci s V. Horváthem z laboratoře doc. Kozubíka v Brně, který bude mít přednášku na téma analýzy buněčného cyklu a proliferace.
  3. O konjugaci protilátek bude přednášet odborník F. Škrob ze spolupořádající firmy EXBIO Praha, a. s.
  4. E. Mejstříková povede seminář cytometrických kazuistik, kde si budeme ukazovat málo obvyklé nálezy. Rádi bychom, abyste do této sekce nějaké vaše nálezy poslali, udělejte to prosím s předstihem.
  5. O mnohobarevných experimentech bude přednášet T. Kalina, zkušenosti s 9ti barvami máme z přístrojů FACS Aria, letos jsme posílili o Cyan ADP a BD LSR2.
  6. Z loňska jsme ponechali téma kompenzace, neboť se zdá, že toho není nikdy dost.
  7. Třetí den pak bude věnován školení v práci s naším oblíbeným softwarem FlowJo, které povede C. Vallan z firmy Treestar Inc, která FlowJo vyvíjí.

Kurs je určen pro cytometrickou veřejnost, základní cytometrická zkušenost je nutná. Uvítáme i vaše návrhy, co do programu zařadit, v programu jsme rezervovali čas na diskusi a volné téma.

Děkujeme všem sponzorům, všem pozvaným přednášejícím i spolupracovníkům z CLIPu a z naší fakulty za podporu a pomoc při organizaci.

Další informace a přihlášku najdete na webu http://clip.lf2.cuni.cz/seminar.php

Vytvořeno: 5. 9. 2006 / Upraveno: 27. 7. 2018 / Administrátor 2. LF UK