Nabídka doktorského studia – Ústav experimentální medicíny AV ČR

Nabídka doktorského studia – Ústav experimentální medicíny AV ČR, Oddělení farmakologie
Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i., Oddělení farmakologie

hledá 1–2 absolventy VŠ se zájmem o postdoktorský studijní program v biomedicíně – obor Farmakologie a toxikologie

Navrhovaná témata:

• Imunofarmakologický potenciál inhibitorů Ca2+-ATPasy endoplazmatického retikula, tzv. SERCA inhibitory.
  • Signální mechanismy podmiňující imunostimulační účinky látek.
  • Farmakologické ovlivnění buněčné smrti (apoptóza).
  • Probiotika – vliv na imunitní systém a osud léčiv v organismu.
  • Migrace kmenových buněk (chemotaxe).
  • Imunitní reaktivita kmenových buněk.

Oddělení farmakologie se zabývá screeningem imunomodulačních vlastností syntetických látek/léčiv. Nově se zaměřujeme na výzkum přírodních látek. Nedílnou součástí všech projektů je analýza signálních mechanismů látek a hledání potencionálně prospěšných léčiv.
Konkrétně jsme zaměřeni na studium NO, produkce cytokinů a chemokinů, mediátorů zánětu (prostaglandiny, volné radikály), apoptotických markerů a dalších signalizačních molekul
(např. cAMP, Ca2+, MAP–kinasy, transkripční faktory).

Projekty jsou kryty granty GAČR a Výzkumným Centrem „Nová antivirotika a antineoplastika“.

Požadavky na uchazeče:
Uchazeč o PDSP může být studentem posledního ročníku nebo již absolventem jednoho z následujících oborů:

• farmaceutické fakulty
  • přírodovědecké fakulty
  • lékařské fakulty
  • VŠCHT

Zkušenosti s kultivací a izolací buněk ELISA, PCR, Western blott atp. metodami jsou vítány, nejsou však podmínkou.

Stručná charakteristika pracovního prostředí:
nové laboratoře v moderním prostředí krčského areálu Akademie věd
podpora účasti studentů na konferencích
možnost stravování, jazykové kurzy

Bližší informace na adrese:
RNDr. Zdeněk Zídek, DrSc., ved. oddělení, Tel: 24106 2720;
e-mail: @email