Nabídka školicího místa pro doktorandy

(ve spolupráci s UK 1. LF a UK 2. LF)

Lokalizace: Kardiocentrum,
Fakultní nemocnice v Motole, Praha 5 – Motol
Školitel: MUDr. Jan Šulc, CSc., FCCP
Probíhající grant: Vliv předoperačních a perioperačních faktorů na vývoj anormalit plicní dysfunkce po korekci vrozené srdeční vady
Registrační číslo: 5967-3 (IGA MZ ČR)

Spolupracovníci:

prim. H. Bartáková
MUDr. Petr Potužník
prof. MUDr. A. Zapletal, DrSc.
Ing. M. Krejčíř
as. MUDr. J. Kofránek, CSc (UK 1. LF – výzkumný záměr 111100008)
MUDr. A. Jiřičková (1999–2002, kdy plánuje obhajobu Ph.D. a atestaci Pediatrie I.st.)

Studijní okruhy (možná náplň práce):

Opakované vyšetření funkce plic pacientů po korekci transpozice velkých arterií, Fallotovy tetralogie a funkčně společné komory. Analýza hemodynamiky a funkčních souvislostí, analýza perioperačních faktorů, longitudinální sledování (též ve spolupráci s doc. Chaloupeckým, Kardiocentrum FN Motol – grant IGA MZ ČR)

Vyšetřování funkce plic nespolupracujících dětí (ve spolupráci s prof. J. Milic-Emili, Meakins-Christie Labs, McGill University, Montréal)

Vyšetření funkce plic a bronchiální reaktivity u dětí a mladých dospělých po kraniocerebráních traumatech a následné umělé plicní ventilaci (ve spolupráci s prim. Dlaskem, ARO FN Motol – grant IGA MZ ČR)

Vyšetřování funkce plic dětí před a po katetrizačním uzávěru defektu síňového septa secundum a otevřené tepenné dučeje. Analýza hemodynamiky a funkčních souvislostí, longitudinální sledování (ve spolupráci s prim. Taxem, Kardiocentrum FN Motol – grant IGA MZ ČR)

Vyšetřování funkce plic u dětí s diagnozou m. Hodgkin (ve spolupráci s doc. Radvanským, Klinika tělovýchovného lékařství FN Motol – grant IGA MZ ČR)

Činnost publikační a prezentace dosažených výsledků na domácích a zahraničních forech

Dr. Šulc
@email
www.jan-sulc.cz

Vytvořeno: 27. 2. 2002 / Upraveno: 27. 11. 2018 / prof. MUDr. Martin Vízek, CSc.