Nabídka stipendia pro doktorandy – NIH/NICHD, Bethesda, USA

Nabídka stipendia NIH/NICHD
National Institute of Health/National Institute of Child Health and Human Development, Bethesda, USA

Univerzita Karlova má na základě dohody s NIH/NICHD možnost vybrat z řad doktorandů lékařských fakult, přírodovědecké fakulty a farmaceutické fakulty dva kandidáty, kteří předloží projekt svého výzkumu v oblasti biomedicíny a dalších lékařských oborů. Tito doktorandi budou moci díky stipendiu NICHD strávit jeden až dva roky výzkumnou prací v Bethesdě pod vedením tamního školitele.

Výzkumné programy, jichž se nabídka týká, jsou tyto: bone and extracellular matrix branch, cell biology and metabolism, cellular regulation and metabolism, developmental and molecular immunity, developmental endocrinology and genetics, developmental neuroscience, genomics of differentiation, molecular medicine, perinatal research and obstetrics, physical biology, reproductive and adult endocrinology, nervous system development and plasticity, physical biochemistry, scientific core facilities.

Kandidáti musí mít ukončený alespoň jeden rok doktorského studia a k výběrovému řízení, v němž výběrová komise UK vybere studenty a jejich projekty odešle k posouzení na partnerskou instituci během října 2010, předloží v angličtině životopis, vědecký záměr, akademický transkript a dva doporučující dopisy.

Studenti do tohoto výběrového řízení UK budou nominování fakultou, je tedy nutné, aby se zájemci nejprve přihlásili u nás na fakultě u proděkana pro vědu a zahraničí prof. MUDr. Jana Trky, PhD., a to nejpozději do

30. června 2010.

Vytvořeno: 17. 5. 2010 / Upraveno: 30. 11. 2018 / Bc. Kateřina Hřebcová