Nabídka stipendia pro studenty: Letní škola WIPO

Centrum pro přenos poznatků a technologií UK nabízí studentům napříč obory možnost získat stipendium na letní školu zaměřenou na otázky duševního vlastnictví, kterou spolupořádá. Studenti se mohou o stipendium hlásit do 25. 8. 2021.

Otázky duševního vlastnictví a jeho ochrany se dotýkají všech vědeckých oborů a témat. Prestižní letní škola World Intellectual Property Organization (WIPO) je vhodná i pro začátečníky se zájmem o duševní vlastnictví – zaměřuje se jak na teoretickou průpravu, tak i na případové studie a na praktických příkladech představí nejnovější trendy v oblasti autorského práva, patentů, ochranných známek a mnoho dalšího.

Studenti se mohou o stipendium hlásit do 25. 8. 2021 na adresu @email. Povinnou součástí přihlášky je CV a motivační dopis v angličtině. Počet stipendií je omezený.

Kompletní informace o letní škole a nabídce stipendia najdete ZDE. Mimo to získají stipendisté – i případní platící studenti UK po domluvě s CPPT UK – 6 kreditů do volitelných předmětů (kód TVOL0008).

Na letní školu jako takovou za standardní účastnický poplatek (348 USD / 298 USD studenti) se může přihlásit každý zájemce z UK i mimo ni, a to až do 31. 8. 2021. Podrobné informace najdete na webu CPPT ZDE.

O širším kontextu přínosu tématu duševního vlastnictví si můžete přečíst v aktuálním článku časopisu FORUM ZDE.

Vytvořeno: 11. 8. 2021 / Upraveno: 11. 8. 2021 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková