Nabídka stipendia pro vyšší ročníky a doktorandy – Německo

Semestrální stipendia Nadace Hermanna a Else Schnabel na Univerzitě Hamburk na letní semestr 2008/2009

Partnerská Univerzita Hamburk nabízí v rámci meziuniverzitní dohody studentům a doktorandům Univerzity Karlovy čtyřměsíční semestrální stipendijní pobyty na letní semestr akademického roku 2008/2009.

Stipendium je určeno pro: studenty vyšších ročníků a doktorandy všech studijních oborů s výjimkou studentů zubního lékařství
Délka stipendia: 4 měsíce – v letním semestru 1. 4. – 31. 7.
Výše stipendia: 715,– až 750,– EUR měsíčně
Kvóta pro letní semestr 2008/2009: 2 stipendia

Termín podání přihlášek: do 31. října 2008

Zájemci odevzdávají přihlášku s podklady na zahraniční oddělení své fakulty.
Zahraniční oddělení fakult postupují přihlášky svých studentů se stanoveným pořadím na Odbor pro zahraniční styky Rektorátu UK, kde proběhne konečné výběrové řízení.

Podklady k žádosti o stipendium:

• vyplněný formulář „Bewerbung um ein Stipendium im Rahmen der Partnerschaft
  • 1 fotografie
  • studijní záměr (motivační dopis) v češtině a němčině
  • potvrzení o dobré znalosti němčiny+
  • strukturovaný životopis v němčině
  • přehled studijních výsledků
  • potvrzení o přijetí do doktorského studia, kopie diplomu a vysvědčení o státní závěrečné zkoušce (týká se doktorandů)
  • doporučující dopis vysokoškolského pedagoga na UK
  • akceptační dopis od hamburského vysokoškolského pedagoga (pro doktorandy je podmínkou, pro studenty není nutné)

Ad+ Doktorandi se mohou prokázat dobrou znalostí angličtiny, základní znalost němčiny je vítána.

Všechny podklady k žádosti o stipendium je třeba předložit ve dvojím vyhotovení – v jednom originálu a jedné kopii tohoto originálu.

Vybraní uchazeči budou vyzváni k vyplnění přihlášky Univerzity Hamburk a k předložení kopie karty evropského průkazu zdravotního pojištění.

Vytvořeno: 1. 10. 2008 / Upraveno: 17. 12. 2018 / Administrátor 2. LF UK