Nová výzva ke spolupráci EU-USA

Nové výzva k podávání žádosti o podporu v rámci programu spolupráce států EU a USA v oblasti vysokoškolského vzdělávání a odborného vzdělávání a přípravy.

Evropská komise spolu s Ministerstvem školství Spojených států vypisuje nové kolo pro podávání žádostí na podporu projektů zahrnutých do série aktivit v rámci transatlantické spolupráce v oblasti vysokého a odborné školství sdružených pod společným názvem ATLANTIS. Výzva se týká následujících akcí: projekty společných studijních programů, krátkodobé mobility a organizace rozvoje spolupráce. Uzávěrka podávání žádostí je 23. března 2009.

Finacování pro přímé použití ze strany evropských partnerů bude poskytnuto Evropskou komisí. K dispozici je částka přibližně 5 miliónů eur. Americkým partnerským institucím nabídne srovnatelné financování Ministerstvo školství USA.

Základní popis akcí programu ATLANTIS:
Projekty společných studijních programů: Transatlantic Degree Consortia Projects
Tato akce poskytuje podporu pro konsorcia evropských a amerických vysokých škol za účelem zavedení společných vzdělávacích (dual/double nebo joint degree) programů. Translatlantická konsorcia mohou požádat o tři typy financování: i) rovná sazba / pevná čáska na administraci projektu ii) granty pro transatlantickou mobilitu evropským a americkým studentům a iii) granty pro transatlantickou mobilitu evropským a americkým profesorům.

Projekty krátkodobých mobilit: Excellence Mobility Projects Tato akce poskytuje finacování pro projekty rozvoje mezinárodních curricula, které zahrnuje krátkodobou transatlantickou mobilitu nespojenou s udělením společného titulu. Konsorcia ucházející se o podporu svého projektu musí být schopna doložit záznamy o transatlantické spolupráci a výměnách, včetně těch, jež byly financovány předcházejícícmi programu EU-US.

Projekty na organizaci rozvoje spolupráce: Policy Oriented Measures Tato akce poskytuje podporu multilaterálním evropsko-americkým projektům a aktivitám navrženým za účelem rozvoje spolupráce v oblasti vysokoškolského vzdělávání a odborného vzdělávání a přípravy.

Text výzvy v angličtině, přihlášku a detaily týkající se podávání žádosti najdete na http://eacea.ec.europa.eu/extcoop/usa/2009/call_us_eu_2009.htm. Detaily programu EU-US ATLANTIS jsou k dispozici na http://ec.europa.eu/education/programmes/eu-usa/index_en.html.

Kontakt:
Education, Audiovisual and Culture Executive Agency (EACEA)
Unit P4
Avenue du Bourget 1 (BOUR 00/37)
B-1140 Brussels

Tel: (+32 2) 295.96.92