Orientation Day pro Ph.D. studentky a studenty

14. října 2024

15.00–16.00

Malá pravá posluchárna (–1 patro, blok H – posluchárenský blok, od konečné metra Nemocnice Motol hlavním vchodem do budovy ředitelství, rovně chodbou na konec, po schodišti dolů do –1 patra)

15.00 Uvítání dr. Jakub Hurych
15.01–15.13

prof. Alena Kobesová a Odd. Ph.D. studia: Co se ode mě čeká aneb Úvod do doktorského studia na 2. LF.

Pravidla a povinnosti (roční reporty, publikace, prezentace na konferencích atd.). Deadlines: kdy dělat SDZ a dokdy napsat dizertaci, dokdy mít příspěvek na Vědecké konferenci. Jak se ev. dá změnit téma nebo školitel. Specifika různých oborových rad – Je potřeba být v obraze u té své. Na koho se dá obrátit: Oddělení Ph.D. studia je tu pro vás.

15.13–15.25

prof. Tomáš Kalina: Věda není včelařina. Věda postgraduantů na 2. LF

Proč a jak studiu věnovat pozornost. Proč se musí neustále číst a udržovat v obraze a jak to dělat. Dobrá věda vyžaduje čas a plné soustředění aneb proč to nejde dělat jenom v nočních službách (a proč to není včelařina). Jak komunikovat se školitelem a proč je to důležité.

15.25–15.37

prof. Štěpánka Průhová: Erasmus nekončí po promoci aneb Zahraniční mobilita Ph.D. studentů.

Možnosti výjezdů v rámci Ph.D. studia (různé programy, kontakty a jak na to). Proč to má smysl a proč si to prosadit u svého školitele. Některé oborové rady to i vyžadují.

15.37–16.00 dr. Shenali Amaratunga, dr. Karolina Škvárová Kramarzová, dr. Jakub Hurych: Jak to přežít – zaručené tipy z praxe aneb diskuse s absolventy doktorských programů na 2. LF.

Vytvořeno: 16. 9. 2024 / Upraveno: 16. 9. 2024 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.