Otevřený dopis děkana pracujícím důchodcům

V Praze, 12. července 2006

Otevřený dopis členům akademické obce – pracujícím důchodcům

Vážení členové akademické obce,
jak víte, podle nedávného opatření je nutno velikost pracovního úvazku u dvou skupin pracovníků doložit objemem činností, které pracovník provádí. V případě disproporce bude nutno uzavřít úvazek menší než dosud. Jedna ze zmíněných dvou skupin jsou pedagogové – pracující důchodci. Právě mezi těmito pedagogy jsou přitom často lidé, kteří udělali pro fakultu a pro své kliniky či ústavy mnoho dobrého. Proto mne velmi potěšily ohlasy několika z vás, kteří toto opatření berou pozitivně a správně v něm vidí snahu uvolnit prostředky pro mladší pedagogy či vědecké pracovníky.

Kvalitní fakulta potřebuje zkušené pedagogy jako jste vy. Přitom však nesmí zapomenout na naději, kterou jí poskytují mladší svým elánem, novými pohledy, tvořivostí a vším, co přináší mladé myšlení. Jsem rád, že zkušení pedagogové tuto rovnováhu – zdá se – chápou. Na jejich nynějším vstřícném postoji můžeme stavět i do budoucna.

Hezké léto přeje

Ondřej Hrušák