Pokyn děkana – bloková výuka

Pokyny děkana UK 2. lékařské fakulty k organizaci blokové výuky klinických oborů studijního programu všeobecné lékařství

Vzhledem k tomu, že se množí případy kdy studenti nedodržují své zařazení do příslušných studijních skupin, absolvují blokovou výuku s jinými studijními skupinami, a tím tak neúměrně zvyšují počty vyučovaných studentů a komplikují zejména praktickou část výuky, vydávám s okamžitou platností následující pokyny:

1. Studenti jsou povinni dodržovat své zařazení do studijních skupin (kroužků) tak, jak je stanoveno Studijním oddělením na začátku akademického školního roku.
  2. V odůvodněných případech může student absolvovat část blokového studia s jinou studijní skupinou, a to na základě předchozího souhlasu vedoucího učitele předmětu a proděkana pro výuku.
  3. Před zahájením každého bloku výuky předmětu poskytne Studijní oddělení vedoucím učitelům klinických předmětů jmenný seznam příslušné studijní skupiny/skupin.
  4. Vedoucí učitelé jednotlivých klinických nebo jimi pověření učitelé zkontrolují při zahájení bloku výuky, že se výuky účastní studenti uvedení na seznamu příslušné studijní skupiny (kromě limitovaného počtu studentů, na které se vztahuje ustanovení bodu 2).

prof. MUDr. Josef Koutecký, DrSc.
děkan UK 2. lékařské fakulty
doc. MUDr. Petr Zoban, CSc.
proděkan pro výuku klinických oborů
Vytvořeno: 8. 11. 2005 / Upraveno: 6. 11. 2018 / Jana Ocelková, DiS.