Postdoktorandská výzkumná stipendia v oblasti biotechnologií – DAAD

DAAD ve spolupráci se Spolkovým ministerstvem školství a výzkumu (BMBF) nabízí postdoktorandům mj. z ČR možnost výzkumného pobytu v Německu na výzkumných ústavech v oblasti:

• lékařská biotechnologie (včetně regeneračních technologií)
  • technická biotechnologie (např. nanotechnologie, biologické výrobní procesy)
  • zemědělská biotechnologie (včetně výzkumu v oblasti biologické bezpečnosti)
  • molekulární vědy (včetně bioinformatiky a systémové biologie)

Výzkumný ústav v Německu si uchazeče vybere sám. Nutnou podmínkou přijetí je velmi dobrá znalost angličtiny (při složení zkoušky TOEFL se vyžaduje získání 550 bodů u nepočítačové nebo 213 bodů u počítačové verze).
Znalost němčiny je vítána (není nutnou podmínkou).
V případě potřeby může DAAD uhradit účast stipendisty na dvouměsíčním přípravném kursu němčiny, který by předcházel vlastnímu výzkumnému pobytu.
Délka stipendia: 6 až 24 měsíců. Výše stipendia: 1 840 euro + event. kurs němčiny.

Termín podání přihlášky: 15. července 2007 (a další termíny)
Podrobnější informace: www.dzs.cz/scripts/detail.asp?id=2512 (česky)
nebo www.daad.de – Infos für Ausländer – Förderung – Ausschreibungen – Modern Applications of Biotechnology (anglicky)

Nabídkaformulář pro doktorandy Universität des Saarlandes – http://www.uni-saarland.de/gws