Povodně – sociální pomoc

Sociální pomoc studentům a zaměstnancům UK postiženým povodněmi

V souvislosti s rozsáhlými záplavami, které postihly Českou republiku, rozhodl rektor UK prof. Ivan Wilhelm o poskytnutí pomoci postiženým studentům a zaměstnancům univerzity. Tato pomoc bude mít formu:

1. u studentů
    • sociálního stipendia – pravidelného, vypláceného po určitou dobu v měsíčních termínech, popř. i jednorázového
    • přednostního ubytování v kolejích UK bez ohledu na vzdálenost trvalého bydliště,
  2. u zaměstnanců
    • nevratného finančního příspěvku,
    • výpomoci v souvislosti s nutností přechodného vyřešení bytové potřeby.

Pomoc může být poskytnuta v těch případech, kdy v přímé souvislosti s povodněmi došlo ke zničení nebo velmi závažnému poškození bytu anebo domu, ve kterém měl student nebo zaměstnanec UK trvalé bydliště. Výše a druh pomoci bude záviset na míře poškození.

Žádosti o poskytnutí pomoci je možné podávat do 15. října 2002, a to

1. v případě studentů k rukám prorektorky UK pro sociální záležitosti studentů prof. Evy Kvasničkové,
  2. v případě zaměstnanců k rukám kvestora UK Ing. Josefa Kubíčka.

Žádost musí obsahovat příslušné osobní údaje (nacionále, trvalé bydliště, fakulta), popis utrpěné újmy a měla by být doložena dokladem prokazujícím danou událost. Ve zdůvodněných případech je možné přiložit pouze čestné prohlášení s tím, že příslušný doklad bude dodán nejpozději do 30. listopadu 2002.

Rektor UK věří, že se touto cestou podaří alespoň částečně zmírnit drastické důsledky, kterými se letošní záplavy přímo dotkly některých studentů a zaměstnanců univerzity.

~~~~~~~~~~~

Vytvořeno: 22. 8. 2002 / Upraveno: 16. 4. 2021 / Marie Havlová