Přihlášky FRVŠ 2004

Vyhlášení výběrového řízení
Fondu rozvoje vysokých škol pro dotace roku 2004

Výbor Fondu rozvoje vysokých škol (dále jen Výbor Fondu) vyhlašuje výběrové řízení na projekty podporující koncepční vzdělávací rozvoj vysokých škol v roce 2004.
Po projednání předsednictvem Rady vysokých škol a vedením MŠMT došlo ke změnám v počtu, struktuře a specifikacích jednotlivých tematických okruhů (dále jen TO). TO vyžadující dotaci kapitálových prostředků (v minulém vyhlášení A, E1 a H) jsou sloučeny do jediného společného okruhu – TO A.
Významné změny jsou v povoleném počtu projektů podávaných školou, fakultou, řešitelem a v limitech dotací a jejich struktuře. Přesná konkretizace je uvedena u jednotlivých tematických okruhů.
Tematický okruh, jeho specifikace (určená malým písmenem ve vyhlášení), název projektu a jméno a příjmení řešitele musejí být kromě formulářů uvedeny i na začátku textu vlastního projektu.
Preferovány budou integrující projekty, zahrnující více vysokých škol (doložené prohlášením podepsaným rektory těchto škol) a fakult (doložené prohlášením podepsaným rektorem příslušné školy), přinášející efektivnější využívání stávajících zařízení, napojení na celostátní sítě a kvalitativní pokrok ve vysokoškolském vzdělávacím procesu.
Dotace nelze použít na odpisy majetku, na stavební investice (rekonstrukce, modernizace), na stavební úpravy, na vybavení nábytkem, na režii pracoviště řešitele (škola se tohoto příspěvku zříká slibem institucionálního zabezpečení), na vydávání skript, učebnic a na překlady. Dotaci je nezbytné vypořádat se státním rozpočtem proti prokazatelným nákladům v souladu s příslušnou vyhláškou Ministerstva financí, kterou se stanoví zásady a termíny finančního vypořádání vztahů se státním rozpočtem.

K podávání projektu pro rok 2004 byl upraven program, který se používal v minulém roce. Po vyplnění vstupních údajů vygeneruje databázi přenosu dat jako excelovský soubor a vytiskne příslušné formuláře. Podávací program bude k dispozici na webové stránce časopisu Alma Mater (http://www.radavs.cz/dalsi.php?c=20 nebo http://cs.mff.cuni.cz/~forst/frvs/).

Podávání projektů a jejich změny

Rozvojové projekty pro rok 2004 je třeba podat na disketě a ve dvou potvrzených výtiscích s příslušnými průvodními dopisy děkanů a rektorů, potvrzujícími m.j. i soulad projektů s dlouhodobými záměry fakulty a školy. Projekty nemůže na Agenturu RVŠ podat řešitel. Všechny tyto materiály budou předány pověřeným zástupcem vysoké školy ve dnech 31. 3. až 11. 4. 2003 na Agentuře RVŠ, José Martího 31, 162 52 Praha 6 – Veleslavín.

Projekty podané po termínu nebudou zařazeny do výběrového řízení.

Vzhledem k tomu, že RUK požaduje předání přihlášek projektů na rok 2004 již 14. 3. 03, termín odevzdání projektů na děkanátu je nejpozději do 12. 3. 03.

Pro výběrové řízení Fondu platí Statut Fondu rozvoje vysokých škol a Konkursní a jednací řád, dotaci na řešení úspěšných projektů obdrží vysoká škola Rozhodnutím o poskytnutí dotace podle Pravidel pro poskytování dotací veřejným vysokým školám Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy nebo Rozhodnutím o účasti státního rozpočtu na financování reprodukce majetku podle cit. vyhlášky Ministerstva financí č. 40/2001 Sb. Výsledky výběrového řízení, jakož i informace o projektech odmítnutých a zamítnutých, budou uveřejněny na „Alma Mater“, na internetových stránkách ministerstva a ve Zpravodaji FRVŠ.
Veškerá korespondence, která se týká změn při řešení projektu, se musí uskutečňovat prostřednictvím rektora vysoké školy nebo jím pověřeného prorektora.

Vytvořeno: 27. 2. 2003 / Upraveno: 7. 12. 2018 / Administrátor 2. LF UK