Přihlášky GAUK 2003

I. přihláška k udělení interního grantu pro rok 2003

Rektor Univerzity Karlovy vyhlásil 11. kolo grantové soutěže na udělení interních grantů Univerzity Karlovy v Praze pro rok 2003. Text Opatření č. 17/2002 je v plném znění vystaven na webové stránce UK i GA UK.
Podklady k vytvoření formuláře pro přihlášku interního grantového projektu GA UK je možno získat z těchto zdrojů:

• v Internetu na adrese: http://www.cuni.cz/cuni/ruk/gauk/.cs
  • na vědeckých odděleních fakult a součástí UK

Termín pro odevzdání přihlášky na Odd. vědy a výzkumu děkanátu 2. LF je 21. 10. 2002!

Termín pro odevzdání přihlášky na GA UK je 1. 11. 2002

Formulář je připraven v programu Microsoft Excel. Při otevření programu nejprve použijte tlačítko „návod“, kde je podrobně popsáno, jak postupovat při zpracování přihlášky grantu. Nelze v žádném případě ručně zasahovat přímo do programu. Název projektu uvádí hlavní řešitel v českém i anglickém jazyce. Jednotlivé listy formulářů doplní hlavní řešitel níže uvedenými přílohami, tvořenými mimo formulář vlastními texty.

K FORMULÁŘI A:

• současný stav řešeného problému v tuzemsku i zahraničí;
  • návaznost projektu na další řešené projekty tuzemské i zahraniční;
  • způsob řešení a charakter prací (badatelský – teoretický, experimentální, vývojový, atd.);
  • cíle řešení;
  • údaje o materiálovém a přístrojovém zajištění (stávajícím a požadovaném);
  • předpokládaná prezentace výsledků řešení (publikace, patenty, přístroje apod.), jejich využitelnost a realizovatelnost, uvádění faktu o jejich vzniku za plné, event. částečné podpory GA UK.

K FORMULÁŘI B:

• odborná charakteristika hlavního řešitele, spoluřešitelů a kolektivu (publikace a jiné výsledky vědecké činnosti, přehled citací, atd. – za poslední 3 roky).
  • pokud je členem řešitelského kolektivu student pregraduálního studia, používá se při vyplňování členů řešitelského kolektivu v dialogovém okně elektronického formuláře ve volbě pracovního zařazení zkratka pro studenta pregraduálního studia – SBMS – student bakalářského nebo magisterského studia. Věnujte pozornost tomu, aby byli všichni tito studenti správně zařazeni a bylo je možno bez obtíží v řešitelském kolektivu identifikovat a zjistit tak příp. míru jejich zapojení do řešení grantových projektů.

FORMULÁŘ B/1 je detail k formuláři B.

K FORMULÁŘI C:

• povinnou přílohou je podrobné zdůvodnění jednotlivých navrhovaných položek financování 1. roku řešení grantu uvedených v tomto formuláři – nedodání této přílohy vede k vyřazení přihlášky ze soutěže pro formální nedostatek.

Nezapomeňte na datum a podpis hlavního řešitele! V případě, že přihlášku předkládá student studující v prezenčním doktorském studijním programu, připojí na tomto formuláři svůj podpis i určený garant projektu.
Další údaje viz Zásady vnitřního grantového systému UK, část VI., odstavec 1., 2. a 3.

Upozornění pro hlavní řešitele:
Je stanoven maximální limit finančních prostředků, které je možné přidělit jednomu grantu v kalendářním roce, a to na 300.000,– Kč; mzdové prostředky z celkové výše neinvestičních prostředků jednoho grantu mohou dosáhnout maximální hranice 15 % – viz Příloha k bodu 4. Vyhlášení řízení na udělení interních grantů Univerzity Karlovy v Praze pro rok 2003 (11. kolo).

FORMULÁŘ D:
Podmínkou k přijetí podané přihlášky do soutěže je kladné vyjádření děkana fakulty nebo ředitele vysokoškolského ústavu či jiného pracoviště UK (dále jen součásti), stvrzené jeho podpisem, doporučením a razítkem. V případě, že hlavním řešitelem je student studující v prezenčním doktorském studijním programu, je nutné vyjádření a schválení kolegia děkana fakulty, příp. příslušného ředitele, který určí garanta projektu. Další údaje viz Grantový řád UK, popř. Zásady vnitřního grantového systému UK.

FORMULÁŘ E:
Každý hlavní řešitel může předložit návrh na maximálně dva oponenty (nesmí být však ze stejné fakulty/součásti jako hlavní řešitel, příp. členové řešitelského kolektivu), kteří by s ohledem na svou odbornost mohli vypracovat oponentní posudek na jím podávaný grant (k tomuto návrhu příslušná oborová rada může přihlédnout, ale není jím vázána).

Grantová přihláška pro nové projekty se předkládá písemně včetně příloh ve čtyřech vyhotoveních. Disketa se předkládá jedna. Na ni uloží hlavní řešitel soubor s příponou .xls (formuláře vyplněné v programu Microsoft Excell). Doprovodné přílohy vytvoří a uloží v textovém editoru Microsoft Word.
Pozn:
Na štítek diskety uvede hlavní řešitel základní údaje: své jméno, nositele grantu, sekci a podsekci, začátek názvu návrhu na grantový projekt.

Vytvořeno: 8. 10. 2002 / Upraveno: 15. 1. 2019 / Administrátor 2. LF UK