Rektorský sportovní den

Vážení sportovní přátelé,
každým rokem je ke konci letního semestru pod záštitou rektora UK pořádán Rektorský sportovní den. Je to příležitost k setkání studentů všech pražských fakult UK na sportovním poli a k načerpání sil před nástupem zkouškového období. Tato významná akce se těší velkému zájmu studentů, kteří jsou tento den uvolněni z výuky. Širokou nabídku sportovních akcí využilo v posledních letech přes 1600 sportujících. V přípravě a organizaci sportovního programu se střídají ústavy či katedry tělesné výchovy jednotlivých fakult, na zabezpečení sportovních soutěží se podílejí zaměstnanci všech zúčastněných pracovišť. Kromě soutěží v tradičních sportech (fotbal, volejbal, basketbal, softbal, florbal, tenis, stolní tenis), se velkému zájmu převážně studentek těší cvičení s hudbou (aerobik, aquaaerobik). Příznivci sportů v přírodě mají možnost zúčastnit se cyklistické vyjížďky do terénu nebo závodu v orientačním běhu, event. kanoistického sjezdu Sázavy či jízdy na kolečkových bruslích. Řada studentů využívá možnosti vyzkoušet si lezení na umělé stěně nebo se zúčastní zábavných atletických či plaveckých soutěží či volného plavání. Další zájemci mohou navštívit posilovnu nebo se zúčastnit turnaje v golfu v přilehlém golfovém areálu.
Pro studenty se zdravotním postižením je připraven program v podolské loděnici Regata (kanoistika, cyklistika, vyjížďka na motorových člunech, stolní tenis a posilovna).
Většina sportovních soutěží a akcí se bude konat ve Sportovním centru UK v Hostivaři, atletické soutěže a lezení na umělé stěně pak v areálu FTVS UK v Praze 6.
Letošní Rektorský sportovní den na který vás všechny srdečně zveme, se koná 16. 5. 2007.

doc. RNDr. Svatopluk Matolín, DrSc.
pořadatel letošního ročníku
KTV Přírodovědecké fakulty UK