Seznam celouniverzitních vzdělávacích kurzů
pořádaných ÚVT UK ve spolupráci s ÚK UK v roce 2001
-
Základní znalosti a dovednosti nutné pro účast ve videokonferencích (kurz – praktikum)
Určen pro pedagogické a vědecké pracovníky se základními znalostmi informačních technologií. Po ukončení kurzu budou absolventi schopni s minimální pomocí správce sítě zúčastňovat se videokonferencí. Předpokládáme, že po absolvování kurzu budou absolventi schopni šířit nabyté znalosti mezi svými spolupacovníky.
-
Konfigurace a pořádání videokonferencí
Určen pro systémové administrátory a správce sítí na UK. Po absolvování kurzu budou frekventanti schopni nakonfigurovat a připravit k použití videokonferenci.
-
Práce s vidoetechnikou
Určen pro pedagogické pracovníky UK. Účastníci kurzu budou seznámeni se základy práce s maloformátovými digitálními kamerami, se základy střihu na počítačové střižně, naučí se zásady zpracování a kompletace AV výukových pomůcek a programů.
-
Meziplatformová kooperace I
Určen pro pracovníky se základními znalostmi informačních technologií. Náplní kurzu je základní seznámení s jinými technikami než je technologie PC. Po absolvování kurzu budou účastníci schopni pracovat s počítači Apple Macintosh a budou ovládat zákady OS UNIX. Kurz bude užitečný např. pro odborné pracovníky, kteří se připravují na studijní pobyt v zahraničí.
-
Meziplatformová kooperace II (kurz – praktikum)
Předpokládají se znalosti, které jsou obsahem kurzu Meziplatformová kooperace I. Absolventi kurzu budou schopni konvertovat data pořízená na různých platformách.
-
Tvorba webové stránky jako významného nástroje prezentace
Je určen všem zájemcům z řad pracovníků UK. Účastníci kurzu budou seznámeni s tvorbou webové stránky, získají praktické zkušenosti s její tvorbou a bude jim umožněno vytvořit si základ vlastní webové stránky.
-
Technologie myšlenkových map
Určen pro všechny zájemce z řad pedagogických a vědeckých pracovníků UK. Kurz bude realizován formou on-line vzdělávání kombinovanou s úvodním seminářem. Bude sloužit k ověření metodiky on-line vzdělávání v prostředí „Learning Space“.
-
Informační zdroje jako důležitý zdroj informací o vývoji vědeckého poznání
Je určen všem zájemcům z řad pracovníků UK. Účastníci kurzu budou seznámeni s tvorbou rešeršního dotazu, s rešeršní strategií, s vyhledávacími nástroji, se specifiky dostupných elektronických informačních ydrojů a se způsoby vyhledávání informací z těchto zdrojů.
-
Příprava na veřejné vystoupení – přednášku, vystoupení na kongresu apod.
Je určen všem zájemcům z řad pracovníků UK. Účastníci budou interaktivní metodou vedeni k základním dovednostem z oblasti rétoriky, kultury projevu, nonverbální komunikace.
-
Zpracování odborného textu jako výstupu pro časopis klasický i elektronický
Je určen všem zájemcům z řad pracovníků UK, především však doktorandům a budoucím vědeckým pracovníkům. Účastníci se seznámí s požadavky na úpravu odborného článku a možnostmi jeho uplatnění v renomovaných českých i zahraničních časopisech, s jednotlivými typy odborných článků a jejich informační hodnotou.
-
Předpoklady úspěšného podání grantového projektu
Tento kurz je určen především doktorandům a vědecko-pedagogickým pracovníkům UK. Cílem kurzu je seznámit účastníky s metodikou sepsání grantové přihlášky, přehledná informace o stávajících grantových agenturách v ČR a EU, v nichž ČR může participovat a v neposlední řadě i upozornění na konkrétní úskalí, která většinou vedou k zamítnutí projektu včetně ekonomických záležitostí.
-
Tvorba sylabu a naplňování výukových systémů pro distanční vzdělávání
Určen pro pedagogické pracovníky UK připravující kurzy formou on-line vzdělávání.
Zveřejnění na webu 24. 5. 2001.