Stipendia a kursy – molekulární genetika

esf
 

NABÍDKA STIPENDIÍ A PRAKTICKÝCH KURSŮ V OBORU MOLEKULÁRNÍ GENETIKY MIKROORGANISMŮ

Projekt „Informační a vzdělávací program pro využití biotechnologií v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje“ www.bioinfo.cz (dále jen projekt) je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Nabízí mj. studentům, doktorandům a postdoktorandům pražských vysokých škol i vědeckých institucí tyto tři formy podpory:
 

  • MOŽNOST SETKÁNÍ S MIMOŘÁDNÝMI OSOBNOSTMI SVĚTOVÉ VĚDY NA WORKSHOPU V PRAZE
  • ÚČASTNICKÁ STIPENDIA NA PRESTIŽNÍ KONGRES GIM 2006 (PRAHA, 24.–28. 6.)
  • PRAKTICKÉ KURSY NOVÝCH MOLEKULÁRNÍCH METOD V BIOTECHNOLOGIÍCH V LABORATOŘÍCH AKADEMIE VĚD ČR
     
  1. V červnu letošního roku má Praha tu čest hostit jeden z nejvýznamnějších světových kongresů v oblasti molekulární biologie mikroorganismů GIM 2006. Tento kongres se koná vždy jednou za čtyři roky a scházejí se zde největší kapacity světové molekulární biologie a genetiky mikroorganismů. Příležitost je to o to lákavější, že se tato konference koná poprvé od roku 1990 na evropském kontinentu (1994 Montreal, 1998 Jerusalem, 2002 Gyeongju-Korea). Jak napovídají níže uvedené názvy vybraných sekcí, je zaměření konference nesmírně široké (kompletní vědecký program je k dispozici na www.gim2006.org).
     
    • NEW TRENDS IN YEAST BIOTECHNOLOGY
    • INDUSTRIAL AND HEALTH ASSOCIATED LACTIC ACID BACTERIA
    • MICROBIAL GENOME STRUCTURE AND EVOLUTION
    • GENETICS OF SECONDARY METABOLITE PRODUCTION
    • GLOBAL AND PATHWAY – SPECIFIC MECHANISMS OF REGULATION OF ANTIBIOTICS PRODUCTION
    • STRATEGIES AND TARGETS FOR NEW ANTIBIOTICS
    • HYBRID COMPOUNDS AND COMBINATORIAL BIOSYNTHESIS
    • NOVEL BIOACTIVE COMPOUNDS
    • BIOINFORMATICS
    • TRANSCRIPTOMICS AND PROTEMICS, ANALYSIS OF GLOBAL GENE EXPRESSION
    • BIOCONVERSIONS AND BIOTRANSFORMATIONS
    • ENVIRONMENTAL MICROBIOLOGY
    • MICROBIAL PROCESSES FOR FOOD, BEVERAGES, AROMA AND FEED
       
    Studentům a mladým odborníkům se zde nabízí neopakovatelná příležitost využít přítomnosti světových lídrů oboru v Praze k osobnímu setkání a diskusi s nimi. Součástí GIM 2006 je také workshop pro studenty (26. 6. 2006). Chairman prof. Sir David Hopwood www.jic.bbsrc.ac.uk/staff/david-hopwood je zakladatelem moderní genetiky aktinomycet. Jako první na světě se svým týmem úspěšně klonoval úplný soubor genů pro produkci antibiotika, v John Innes Centre vedl projekt sekvenování genomu Streptomyces coelicolor. Je profesorem genetiky na University of East Anglia a vedoucím oddělení genetiky John Innes. Za svůj celoživotní přínos vědě byl mimo jiné oceněn i propůjčením titulu Sir.
    Účast na workshopu je díky projektu pro studenty ZDARMA!
  2. V rámci projektu je také možné získat stipendium na aktivní účast na konferenci GIM 2006 (kongresový poplatek 250 euro). Soutěž o stipendia je určena pro studenty a mladé vědecké pracovníky z pražských vysokých škol a vědeckých institucí. Aktivní účast dalších členů školícího pracoviště na konferenci je v rámci výběrového řízení bonifikována, avšak není nutnou podmínkou. Abstrakt spolu s vyplněnou přihláškou do soutěže musí být odeslán nejpozději do 31. března 2006. Pravidla pro psaní abstraktu jsou zveřejněna na www.gim2006.org. K odeslání abstraktu použijte výhradně formulář na stránkách projektu www.bioinfo.cz/forms/mbu060823.php.
  3. Odlišnou avšak neméně atraktivní formou podpory mladých odborníků je pořádání praktických kursů nových molekulárních metod v biotechnologiích. Kursy se budou konat ve špičkově vybavených laboratořích Mikrobiologického ústavu AV ČR v zimním semestru 2006 a letním i zimním semestru 2007 (první kurs z tohoto cyklu, konaný v dubnu 2006 je již plně obsazen). Předpokládaný počet účastníků je 10 v každém cyklu. Zájemci o účast v kursech budou dále informováni o termínech konání i tematické náplni jednotlivých cyklů.
     

V případě vašeho zájmu o některou z akcí, nabízených v rámci projektu (tj. workshop při GIM 2006, aktivní účast na GIM 2006 nebo praktické kursy molekulárních metod v biotechnologiích) vyplňte prosím elektronický dotazník na adrese www.bioinfo.cz/forms/mbu060823.php. Vaše další dotazy rádi zodpovíme na adrese @email.
Pro programy 1 a 3 můžete vyplněný dotazník zaslat také poštou na adresu:
Lucie Najmanová, Ph.D.
MBU 1/111
Vídeňská 1083
142 20, Praha 4

Přílohy
Vytvořeno: 27. 2. 2006 / Upraveno: 14. 12. 2018 / Administrátor 2. LF UK