Stipendia pro studenty a doktorandy – SRN a Švýcarsko

Nabídka stipendijních pobytů a letních jazykových kurzů němčiny pro studenty a doktorandy v akademickém roce 2006/2007 v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce s německými a švýcarskými univerzitami

V akademickém roce 2006/2007 jsou v rámci meziuniverzitních dohod nabízena jednosemestrální a dvousemestrální stipendia na partnerských univerzitách v Německu a ve Švýcarsku. Seznam předpokládaných nabízených míst:

1. Stipendijní pobyty pro studenty a doktorandy:

niverzita:
    Bayreuth – 2 místa semestrální
    Bonn – 2 místa semestrální – též pro lékařské fakulty
    Dortmund – 2 místa semestrální (1 ZS+1 LS)
    Dresden – 2 místa semestrální též pro lékařské fakulty
    Frankfurt/Main – 2 místa semestrální
    Jena – 2 místa roční nebo 4 místa semestrální (2 ZS+2 LS)
    Leipzig – 1 místo semestrální (jen ZS)
    München – 3 místa roční – též pro lékařské fakulty
    Saarbrücken – 4 místa tříměsíční (2 ZS+2 LS)
    Freiburg – 2 místa roční
    Basel – 2 místa semestrální
    Bern – 1 místo semestrální – pouze pro FF (slavistika/germanistika)
    Zürich – 2 místa semestrální – též pro lékařské fakulty

Studenti odevzdávají přihlášku s podklady na Zahraniční oddělení UK 2. LF do 17. 3. 2006
    POZOR! – Pro Univerzitu Freiburg odevzdávají studenti přihlášku do 16. 2. 2006

Podklady k žádosti o stipendium:
    • vyplněný formulář „Bewerbung um ein Stipendium im Rahmen der Partnerschaft“ (najdete jej na www.cuni.cz/UK-226.html).
    • 1 fotografie pasového formátu
    • tabulkový životopis v němčině
    • studijní záměr (motivační dopis) v němčině.
    • dva doporučující dopisy vysokoškolských pedagogů v němčině, popř. angličtině
    • potvrzení o stupni znalosti němčiny
    • ověřená kopie maturitního vysvědčení s ověřeným německým překladem*.
    • přehled studijních výsledků s německým překladem* (týká se pouze studentů v magisterských a bakalářských studijních programech)
    • potvrzení o přijetí do doktorského studia, kopie diplomu a vysvědčení o státní závěrečné zkoušce s německým překladem* (pro doktorandy)

ověření může provést Zahraniční oddělení fakulty a stvrdit razítkem! Všechny podklady je nutno předložit v němčině ve dvojím vyhotovení – v jednom originálu a jedné kopii tohoto originálu! Pokud přihlášky nebudou obsahovat požadované podklady, nebude předložený materiál akceptován.

2. Jednoměsíční letní jazykové kurzy němčiny

Univerzita: Počet míst: Nabízeno pro studenty těchto oborů:
    Bamberg – 1 místo Germanistika
    HU-Berlin – 1 místo Germanistika
    Bonn – 2 místa pro všechny obory
    Dresden – 2 místa pro všechny obory
    Frankfurt/Main – 1 místo pro všechny obory
    Freiburg – 2 místa pro všechny obory
    Heidelberg – 3 místa pro všechny obory
    Saarbrücken – 3 místa pro všechny obory
    Marburg – 1 místo ekonomie, mediální studia, mez. vztahy, politologie (Hessische Inter.Sommeruniversität)

Zájemci o jazykový kurz podávají přihlášky na Zahraniční oddělení UK 2. LF do 16. 2. 2006

Zahraniční oddělení fakult pak přihlášky se stanovením pořadí postupuje na zahraniční odbor rektorátu do 28. února 2006.

Podklady k žádosti o jazykový kurz:
    • vyplněný formulář přihlášky na jazykový kurz
    • zdůvodnění žádosti – motivační dopis v němčině
    • tabulkový životopis v němčině
    • doporučení proděkana pro zahraniční styky fakulty

Výběrové řízení:

Na fakultě probíhá předvýběr kandidátů na stipendijní pobyt a jazykový kurz se stanovením pořadí. Konečný výběr stipendistů a účastníků jazykových kurzů provede prorektor pro zahraniční styky na rektorátě. Přihlášky vybraných studentů budou postoupeny na zahraniční univerzitu, která rozhodne o přijetí nominovaného kandidáta a zašle potvrzení o přijetí tzv. „Zulassungsbescheid“, v němž je stanovena délka pobytu, výše stipendia a zajištění ubytování.

Po návratu ze zahraničí předkládají studenti zprávu ze stipendijního pobytu na adresu @email, která pak bude zveřejněna na internetových stránkách odboru pro zahraniční styky rektorátu UK.

Bližší informace
získají studenti na odboru pro zahraniční styky rektorátu Univerzity Karlovy v Praze, kde jsou k nahlédnutí seznamy přednášek zahraničních univerzit, nebo na webových stránkách zahraničních partnerských univerzit.
Referentka: Mgr. Lenka Dostálková (@email)

Poznámka: Tato stipendijní nabídka včetně přihlášek ke stažení je k dispozici na webových stránkách UK (www.cuni.cz/UK-226.html). Podrobná cesta na tuto adresu je: Zahraniční spolupráce – Meziuniverzitní spolupráce – Studentská mobilita.

Vytvořeno: 23. 11. 2005 / Upraveno: 10. 1. 2019 / Mgr. Gabriela Hlaváčová