Stipendia Švédského institutu

Švédský institut – Guest Scholarships 2004/2005

Nabídka stipendií na období od září 2004 do května 2005

The Swedish Institute působící v oblasti kulturních a vzdělávacích výměn oznamuje nabídku stipendií pro akademický rok 2004/2005. Stipendia jsou určena pro zahraniční doktorandy a vědecké pracovníky bez ohledu na jejich studijní a vědecké zaměření, kteří nemají v úmyslu se trvale usadit ve Švédsku.

Pro jednotlivé země nejsou stanoveny žádné kvóty. Není také stanovena žádná věková hranice.

Stipendia nejsou určena pro ucelené studium vedoucí k získání titulu Ph.D.

Maximální doba pro stipendijní pobyt může být až tři akademické roky, obvykle je ale stipendium udělováno na dobu jednoho akademického roku (devět měsíců). V případě zájmu uchazeče je možný i kratší pobyt.

Stipendium zajistí držiteli dočasný pobyt ve Švédsku. Měsíční částka ve výši SEK 7500 je určena pro postgraduanty (graduate and research students), částka SEK 9000 pro držitele Ph.D. Stipendium pokryje náklady a pojištění pro jednu osobu, žádné finanční částky pro rodinné příslušníky nejsou vyčleněny.

Vyžaduje se dobrá znalost angličtiny a/nebo švédštiny.

Žádosti se podávají podle příslušnosti žadatele do jedné ze dvou cílových skupin:

1. Advanced University Level, part of Ph.D. studies and post-doc studies

Žadatelé z této skupiny podávají žádosti přímo na dále uvedenou adresu Švédského institutu ve Stockholmu. Na této adrese lze získat také formulář žádosti na požádání běžnou poštou, faxem nebo e-mailem. Podmínkou podání žádosti je získání zvacího dopisu jako dokladu o kontaktu s vybranou švédskou univerzitou, která stipendistu v dohodnutém období přijme. Tento kontakt lze navázat i prostřednictvím profesora na domovské univerzitě ve své zemi. Zájemce o zvací dopis musí splnit minimální požadavek – jasně vyjádřit oblast svého studia a výzkumu, přiložit životopis a přehled svého dosavadního působení.

Informaci o výsledku výběru obdrží žadatelé v období května a června 2004 přímo od Švédského institutu. Individuální dotazy týkající se výběru kandidátů nebudou zodpovězeny.

Swedish Institute
    Skeppsbron 2
    Box 7434
    SE-103 91 Stockholm
    Sweden
    tel.: +46 (0)8 453 78 00
    fax: +46 (0)8 20 72 48

2. Master's Level Programmes

Žadatelé z této skupiny podávají žádosti přímo na adresu univerzity, kterou si vybrali jako své působiště.
    Ve své žádosti o studium na příslušné univerzitě jasně vyjádří svůj zájem získat stipendium. Univerzita sama navrhne k získání stipendia Švédského institutu omezený počet uchazečů. Konečný výběr kandidátů na získání stipendia garantuje Švédský institut. Tito žadatelé nepodávají tedy své žádosti přímo Švédskému institutu, ale o stipendium se mohou ucházet prostřednictvím vybrané univerzity. Žádosti zaslané na adresu institutu nebudou brány v úvahu. Veškeré dotazy týkající se procesu podávání přihlášek je třeba směrovat na adresu univerzity.

Žádosti se podávají v období od 1. září 2003 do 15. ledna 2004.

Podrobné informace a formuláře přihlášky:

e-mail: @email
www.studyinsweden.se