Stipendia v Japonsku

Vážení zájemci o stipendia,
japonská nadace The Matsuame International Foundation vám nabízí možnost získat stipendium na výzkumný pobyt v Japonsku v období
duben 2006 až březen 2007.

Nabídka je určena pro:

• absolventy PhD
  • nebo absolventy magisterského či obdobného studijního programu s minimálně dvouletou praxí ve výzkumu.

Další podmínky:

• věk maximálně do 40 let,
  • dobrá znalost angličtiny či japonštiny,
  • žadatel by již za sebou neměl mít pobyt v Japonsku,
  • přednost mají uchazeči z oblasti lékařství, přírodních a technických věd,
  • vyloučeni jsou žadatelé, kteří již dříve získali stipendium z této nadace.

Informace a formulář lze získat na Grantovém odd. UK 2. LF, na nástěnce Studijního odd. nebo na adrese www.mars.dti.ne.jp (Announcement of Fellowship Program)

K žádosti potřebujete:

• Vyplněný a podepsaný formulář (2 strany) + jedna fotografie žadatele.
  • Popis výzkumného projektu. Projekt musí být schválen hostitelskou institucí.
  • Seznam publikací žadatele (červeně vyznačit publikace, které považuje žadatel za nejdůležitější.
  • Výše zmíněné nejdůležitější publikace vytištěné v angličtině (popř. jejich abstrakt v angličtině).
  • Životopis.
  • Doporučující dopis žadatelova zaměstnavatele/školitele.
  • Ověřenou kopii diplomu o absolvování PhD studia (Mgr. studia) a výsledky studia za celé období potvrzené fakultou. Oba dokumentu musí být v angličtině.
  • Dopis (podepsaný a s razítkem) od hostitelské organizace potvrzující dobu stáže žadatele a schopnost organizace zajistit podmínky řešení projektu.

Všechny dokumenty a přílohy musí být v angličtině.
Kompletní žádost, v jednom vyhotovení, pošle žadatel nejpozději do 31. 7. 2005 na adresu:
The Matsumae International Foundation
4-14-46, Kamiogi, Suginami-ku, Tokyo 167-0043 JAPAN