Stipendia v Německu (DAAD)

Stipendia Helmholtz-DAAD

pro doktorandy a mladé vědce – postdoktorandy
(Helmholtz-DAAD-Stipendien für 27 Doktoranden und 12 Postdoktoranden)

Je možné se ucházet o následující stipendia, která společně vypisují Helmholtzova společnost (Helmholtz-Gemeinschaft) a DAAD (pobyty musejí probíhat na pracovištích zařazených do příslušné sítě):

• bližší informace k organizaci „Helmholtz-Gemeinschaft“ na adrese www.helmholtz.de, Aktuální nabídka stipendií výzkumných center Helmholtz
  • uzávěrka: 15. prosince 2004
  • místo podání žádosti:
    Akademická informační agentura
    Miloš Kopal
    Senovážné nám. 26
    CZ-110 06 Praha 1
    P.O.B. 8
    Tel: 224 229 698
  • druhy:
    Typ A: doktorandské stipendium – doktorát v Německu (36 měsíců) (věkový limit 32 let)
    Typ B: stipendium pro doktorandy – doktorát v rodné zemi (12–24 měsíců) (věkový limit 36 let)
    Typ C: stipendium pro mladé vědce – postdoktorandy (12–24 měsíců) (doktorantura musela být ukončena roku 2003 nebo 2004)
  • výše stipendia: 975 eur + příplatky (doktorandi), 1840 eur (postdoktorandi)
  • předpoklady pro přihlášku, potřebné dokumenty a další informace v německém jazyce:

Stipendia DAAD-Leibniz

pro zvlášť kvalifikované absolventy vysokých škol
(DAAD-Leibniz-Stipendien für 19 besonders qualifizierte Hochschulabsolventen)

Je možné se ucházet o následující stipendia, která společně vypisují Leibnizova společnost (Leibniz-Gemeinschaft) a DAAD (pobyty musejí probíhat na pracovištích začleněných do příslušné sítě):

• bližší informace k organizaci Leibniz-Gemeinschaft: www.wgl.de nebo www.leibniz-gemeinschaft.de.
  • uzávěrka: 15. ledna 2005
  • místo podání žádosti:
    Akademická informační agentura
    Miloš Kopal
    Senovážné nám. 26
    CZ-110 06 Praha 1
    P.O.B. 8
    Tel: 224 2269 698
  • druhy:
    Typ A: doktorandské stipendium – doktorát v Německu (max. 36 měsíců) (věkový limit 32 let)
    Typ B: stipendium pro doktorandy – doktorát v rodné zemi (6–24 měsíců) (věkový limit 36 let)
    Typ C: stipendium pro mladé vědce – postdoktorandy (6–24 měsíců) (věkový limit 42 let)
  • výše stipendia: 975 eur + příplatky (doktorandi), 1840 eur (postdoktorandi)

Výše uvedené počty poskytovaných stipendií se v obou případech vztahují k žadatelům ze všech zemí světa.

Vytvořeno: 26. 11. 2004 / Upraveno: 27. 11. 2018 / Mgr. Gabriela Hlaváčová