Stipendijní pobyty – Švýcarsko, SRN

Nabídka stipendijních pobytů a letních jazykových kurzů němčiny pro studenty ve školním roce 2003/2004 v rámci přímé spolupráce s německými a švýcarskými univerzitami

1. Stipendijní pobyty pro studenty medicíny:

Univerzita: Bonn – 2 místa semestrální (ZS/LS)
    München – 3 místa roční
    Zürich – 2 místa semestrální

Termín odevzdání přihlášek na Zahraniční odd. 2. LF – děkanát je 20. 3. 2003 (na univerzitu v Zürichu 1. 3. 2003)

Hlásit se mohou studenti od 3. ročníku.

K vyplněné přihlášce na stipendijní pobyt prosíme přiložit 2 fotografie, studijní záměr, strukturovaný životopis, doporučení profesora, potvrzení o stupni znalosti němčiny (vše v němčině), kopii maturitního vysvědčení a studijní výsledky na UK v češtině i v němčině spolu s doporučením proděkana fakulty. Pokud přihlášky nebudou obsahovat požadované podklady, nebude předložený materiál akceptován.

2. Jednoměsíční letní jazykové kurzy němčiny

Univerzita: Bamberg – 1 místo
    HU-Berlin – 1 místo
    Bonn – 2 místa
    Dresden – 2 místa
    Frankfurkt/Main – 1 místo
    Freiburg – 2 místa
    Heidelberg – 3 místa
    Saarbrücken – 3 místa
    Marburg – 1 místo

Termín odevzdání přihlášek na Zahraniční odd. 2. LF – děkanát je 20. 2. 2003.

K vyplněné přihlášce na jazykový kurz přiložit strukturovaný životopis v němčině spolu s doporučením proděkana fakulty.

Bližší informace jsou k dispozici na odboru pro zahraniční styky Rektorátu UK v Praze, na webových stránkách UK na adrese: http://www.cuni.cz (zahraniční styky – stipendijní nabídky), případně na Odd. věda, výzkum a zahr. styky děkanátu 2. LF.
Vytvořeno: 13. 11. 2002 / Upraveno: 22. 1. 2019 / Administrátor 2. LF UK