Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv pro akademický rok 2010/2011

Dovolujeme si vás informovat o nabídce stipendijních pobytů v zahraničí pro studenty a akademické pracovníky Univerzity Karlovy v Praze, které se uskuteční na základě rozpisu kvót mezinárodních smluv.

Přesné specifikace k jednotlivým pobytům jsou k dispozici na webových stránkách Domu zahraničních služeb MŠMT ČR. Viz: www.dzs.cz.

Nabídka stipendií není specifikována na konkrétní vysoké školy v zahraničí. Předpokládá se, že si uchazeči sami vyhledají kontakty, o které mají zájem. Doporučuje se, aby v době podání přihlášky už měli uchazeči navázán kontakt s příslušným pracovištěm v zahraničí.

Stipendia jsou určena pro řádné studenty Univerzity Karlovy v Praze. Vybraní uchazeči by jimi tudíž měli zůstat i během svého stipendijního pobytu v zahraničí.

Zájemci musí předložit ve dvou vyhotoveních (1 originál a 1 kopie) následující doklady:

1. Přihlášku (Návrh na vyslání/Žádost o přiznání stipendia);
  2. Studijní záměr;
  3. Studijní průměr.

Vzhledem k zavedení elektronické evidence podání Návrhu na vyslání si uchazeči příslušný formulář vyplní elektronicky na uvedené internetové stránce: www.dzs.cz (Odkaz AIA – Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv – Rozpis kvót).

Vyplněné přihlášky a další doklady je třeba donést na děkanát UK 2. LF – zahr. oddělení, Bc. Kateřina Hřebcová

do 5. 10. 2009: Norsko, Finsko

do 12. 11. 2009: Dánsko, Portugalsko

do 3. 12. 2009: Čína, Egypt, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Lucembursko, Makedonie, Rusko, Řecko, Slovinsko, Švédsko