Stipendijní program Herberta Quandta

na Technické univerzitě v Drážďanech na rok 2010
(Quandt/GFF-Stipendienprogramm an der TU Dresden)

Studenti a doktorandi UK všech oborů (včetně medicíny) se mohou ucházet o stipendijní pobyty v rámci stipendijního programu Herberta Quandta na Technické univerzitě v Drážďanech na rok 2010. Tento program podporuje dlouholetou partnerskou spolupráci Technické univerzity Drážďany s univerzitami ve střední a východní Evropě.

1. Studijní stipendijní pobyty – pro studenty (Studienaufenthalte)

Stipendium je určeno pro: studenty vyšších ročníků – 630,– EUR měsíčně Délka pobytu: letní semestr 2010 (maximální financované období duben–červenec 2010)

Podklady k žádosti o stipendium:
    (Podklady nutno předložit v německém jazyce ve dvou vyhotoveních, tj. v jednom originále a jedné kopii).
    • Žádost o přijetí ke studiu pro stipendisty Herberta Quandta (Antrag auf Zulassung zum Studium) a vyplněný formulář (Bewerbung zu einem Studienaufenthalt)
    • Strukturovaný životopis
    • Podrobný popis studijního záměru na TU Drážďany (2–3 strany)
    • Doporučující dopis od vysokoškolského pedagoga UK
    • Doklad o imatrikulaci na UK
    • Kopii maturitního vysvědčení s německým překladem*
    • Přehled studijních výsledků za celou dobu vysokoškolského studia, potvrzený děkanátem příslušné fakulty (výpis zkoušek) s německým překladem*
    • Doklad o znalosti němčiny (U žadatelů, jejichž studium bude probíhat v angličtině, nutno předložit doklad o znalosti angličtiny).
    • 1 fotografie
    ad* – správnost překladu může potvrdit zahraniční nebo studijní oddělení příslušné fakulty a stvrdit razítkem školy.
  2. Doktorské stipendijní pobyty – pro doktorandy (Promotionsaufenthalte)

Stipendium je určeno pro: doktorandy – 715,– EUR měsíčně
    Délka pobytu: max. 1 rok. (Začátek pobytu možný od ledna 2010.)

Podklady k žádosti o stipendium:
    (Podklady nutno předložit ve dvou vyhotoveních, tj. v jednom originále a jedné kopii)
    • Žádost o přijetí ke studiu (Antrag auf Zulassung zum Studium) a vyplněný formulář (Bewerbung zu einem Promotionsstudium)
    • Strukturovaný životopis
    • Zdůvodnění výzkumného pobytu na TU Drážďany a téma disertační práce (2–3 strany)
    • Příslib přijetí (zvací dopis) od příslušného německého pedagoga
    • Přehled studijních výsledků za celou dobu vysokoškolského studia, potvrzený děkanátem příslušné fakulty (výpis zkoušek) s překladem do němčiny*
    • Doklad o znalosti němčiny (U žadatelů, jejichž výzkumný pobyt má probíhat v angličtině, nutno předložit doklad o znalosti angličtiny).
    • Doporučující dopis od vysokoškolského pedagoga UK
    • Kopii maturitního vysvědčení s německým překladem*
    • Kopii vysokoškolského diplomu s německým překladem*
    • Kopii dokladu o přijetí k doktorskému studiu na UK
    • 1 fotografie

Informace k nabízenému stipendiu Herberta Quandta:
Stipendia jsou určena pro zájemce všech oborů, zastoupených na TU Drážďany (viz http://www.tu-dresden.de). Studium může probíhat také v angličtině, pokud TU Drážďany nabízí daný program v angličtině.

Výběrové řízení
Nejdůležitějšími kritérii při výběru uchazečů jsou studijní plán, výborné studijní výsledky a velmi dobrá znalost němčiny (pokud se student hlásí do studijního programu v angličtině, pak velmi dobrá znalost angličtiny, vítána je základní znalost němčiny).

Zájemci o stipendium podávají přihlášky prostřednictvím zahraničního oddělení svých fakult k dřívějšímu termínu, který si fakulta sama stanoví. Předvýběr uchazečů provede prorektor pro zahraniční styky UK, prof. MUDr. Jan Škrha, DrSc., MBA, v listopadu/prosinci 2009.
Konečný výběr na základě postoupených předvybraných přihlášek proběhne na TU Drážďany. Výsledky výběru budou oznámeny zahraniční stranou přímo vybraným uchazečům.

Uzávěrka
Termín pro odevzdání přihlášek na zahr. oddělení děkanátu UK 2. LF Bc. Hřebcové je

do 23. října 2009 (platí pro doktorandy) a do 23. listopadu 2009 (platí pro studenty).

Vytvořeno: 18. 9. 2009 / Upraveno: 5. 2. 2019 / Bc. Kateřina Hřebcová