Studijní pobyty v Japonsku

Výzva k podávání žádostí o studijní pobyty
v Japonsku

V rámci Memoranda o spolupráci mezi Akademií věd ČR a Japan Society for the Promotion of Science z února 2006 je možno každoročně žádat o krátkodobé studijní pobyty do Japonska v délce od 14 do 30 dní. Celková kvóta činí 90 dní ročně a bude rozdělena mezi vědecké pracovníky Akademie věd a vysokých škol.
Žadatel musí mít alespoň vědeckou hodnost Ph.D., a dále plný pracovní úvazek na vědeckém pracovišti, ať akademickém nebo univerzitním. JSPS hradí náklady spojené s pobytem v Japonsku (14.000 JPY na den na ubytování a stravování), dopravu do Japonska a zpět si hradí uchazeč nebo jeho vysílající organizace. Žadatelé z pracovišť mimo AV ČR musí vyplnit dvojmo speciální JSPS dotazník v angličtině (Form of Proposal) a spolu s originálem zvacího dopisu od japonského hostitele vše zaslat nejpozději do 20. září 2007 s průvodním dopisem na adresu:

Zahraniční odbor AV ČR
Národní 3
117 20 Praha 1

Dotazy a připomínky adresujte na Zahraniční odbor AV ČR, dr. Dvořák, e-mail: @email, telefon: 221 403 417.

Vytvořeno: 22. 6. 2007 / Upraveno: 9. 11. 2018 / Administrátor 2. LF UK