Studijní pobyty v USA

Regina's Hope Medical Program – studijní pobyty v USA, zprostředkované „The Kristyna M. Driehaus Foundation“ se sídlem v Chicago

V prosinci 2004 přijala naše fakulta nabídku nadace „The Kristyna M. Driehaus Foundation“ z Chicaga zajišťovat pro studenty naší fakulty prázdninové studijní pobyty v University Medical Center Chicago.

Stáž je určena pro dva vybrané studenty medicíny, nejlépe ze 4. nebo 5. ročníku, kteří mají zájem o dětskou hemato-onkologii. Výběr na základě zaslané přihlášky a referencí UK 2. LF provádí americká strana.

Studijní pobyt bude letos trvat 2 měsíce (červenec a srpen 2005). Stáž bude probíhat v Children's Memorial Hospital. Nemocnice je fakultním pracovištěm Northwestern University Medical School v Chicago.
Studenti budou pracovat pod dozorem prof. Kletzela, společně s dalšími studenty medicíny. Během pobytu odvede každý student seminář na zadané téma. Semináře se konají jedenkrát týdně a jsou povinné. Výuka probíhá celý týden, soboty a neděle jsou volné.
Práce našich studentů bude hodnocena podle stejných měřítek, která se používají pro ostatní studenty medicíny v Northwestern University Medical School. Obdržené hodnocení bude dokladem pro uznání studijního pobytu a pro jeho započtení ke studijním povinnostem na naší fakultě.

Nadace studentovi hradí:

• Letenku do Chicaga a zpět
  • Ubytování (kolej, 1-2 studenti bydlí pohromadě)
  • Měsíční průkaz na metro
  • První nákup (pro vyčerpaného, nově příchozího)
  • Kapesné ve výši 300 USD/měsíc
  • Při příjezdu bude student automaticky pojištěn
  • Pro zajištění víza obdrží vybraní studenti od nadace „Zvací dopis“

Další informace o nadaci a studijním pobytu, včetně přihlášky, naleznete na adrese: www.thekmdfoundation.org

V případě dotazů lze přímo kontaktovat zástupkyni nadace paní Ditu Broz – e-mail: @email

Uchazeč potřebuje doporučující dopis od prof. MUDr. J. Starého, DrSc., přednosty Kliniky dětské hemato-onkologie.

Termín odevzdání přihlášky na sekretariát Kliniky dětské hematologie a onkologie UK 2. LF je do 10. 2. 2005. Přihlášky podané po uvedeném datu nebudou přijaty.

prof. MUDr. J. Koutecký, DrSc.
děkan UK 2. LF
doc. MUDr. P. Zoban, CSc.
proděkan pro klinické obory
Vytvořeno: 13. 1. 2005 / Upraveno: 16. 2. 2021 / Jana Ocelková, DiS.